Як переробити мотоцикл "Дніпро".

Київський мотоцикл Дніпро дуже популярний серед небагатих мотоцикл істів, для яких колишні у вживанні японці сильно дороги, а китайці не приваблюють ні дизайном, ні якістю. При цьому кожен власник київського оппозита прагнути переробити свій мотоцикл в міру своїх сил і можливостей.
Вам знадобиться
 • 1. Справний і працездатний мотоцикл Дніпро
 • 2. Сухий, чистий і теплий гараж
 • 3. Набір гаражних ключів і слюсарних інструментів
 • 4. Верстак або стіл з лещатами
 • 5. Ковадло
 • 6. Кутова шліфувальна машинка (болгарка) з колом 115 або 125
 • 7. Зварювальний напівавтомат достатньої потужності
 • 8. Компресор для фарбування
Інструкція
1
Перед початком модернізації мотоцикл а, придбайте деякий досвід експлуатації стандартного варіанту без коляски. Це допоможе чітко сформулювати програму змін мотоцикл а і визначитися з кінцевим результатом. Зробіть ескіз, точно розрахуйте свої технічні можливості, щоб процес тюнінгу не розтягнувся на роки і десятиліття. Розберіть мотоцикл , уважно оглядаючи всі деталі і виявляючи дефектні. Всі вузли та агрегати ретельно вимийте і акуратно складіть. Відремонтуйте, якщо потрібно, двигун, задній міст і коробку передач.
2
Модернізацію почніть з рами. Залежно від бажаного результату можна подовжити раму ззаду за двигуном на 50-150 мм з подовженням карданного вала або подовжити раму перед двигуном (як на мотоцикл е Урал-Вовк). Крім того можна провести розширення рами для більш широкого заднього колеса з застосуванням ламаного карданного вала або редуктора, змінити кут нахилу передньої вилки (він повинен бути не більше 33 град.) Та/або змінити кут нахилу задніх амортизаторів для поліпшення зовнішнього вигляду. Ще в конструкцію рами можна включити дрібні доопрацювання: встановити чашки для передньої вилки, зменшити висоту сідла, підвищити раму спереду.
3
Якщо задумано кардинальна зміна рами, буде простіше розрізати її повністю на труби, щоб потім виготовити нову раму з вийшов труб. Рама Дніпро а прекрасно піддається електрозварювання за умови, що якість зварного шва має бути високим. Якщо досвіду в зварювальних роботах мало, потренуйтеся на аналогічних трубах. Якщо необхідні додаткові труби, візьміть їх з іншого рами. Водопровідні не використовуйте - вони не володіють необхідною міцністю і мають невідповідний діаметр. Для зварювання використовуйте зварювальний напівавтомат, включений на максимальний струм. Весь периметр кожного зварювального шва повинен бути зварений за один прохід. Раму варіть на прихватах, щоб забезпечити необхідну рівність установки коліс. Розбіжність сліду коліс може призвести до аварії при подальшій експлуатації.
4
Найкрасивіший, стильний і незвичайний бензобак можна виготовити тільки вручну. В гаражних умовах добре зарекомендував себе нескладний метод виготовлення з використанням фрагментів і частин бензобаків від випускаються мотоцикл ів. Так для виготовлення каплеподібного бака добре підходять баки від мотоцикл ов К-750, ІЖ-49, Ява. Перед початком робіт, очистіть старий бензобак зовні, видаливши шари фарби за допомогою болгарки з тонким колом. Зріжте іржаві ділянки і замініть листовим металом товщиною 1мм. Потім бак розріжте відповідно до обраної схеми розширення (по центру або з боків).
5
Розрізаний бак очистіть зсередини. В районі зварних швів зніміть цинкове покриття, щоб воно не зіпсувало якість зварювання. Розширений бак зафіксуйте привареними різьбовими шпильками або стрижнями. Потім приваріть накладки. Зварку ведіть короткими прихватами в різних місцях, щоб бак НЕ покоробився. Для герметизації бака використовуйте спеціалізовані герметики або суміш епоксидного клею з алюмінієвою пудрою. Герметизуючий склад втирайте в чистий знежирений зварної шов жорсткої пензлем. При шпаклівці бака намагайтеся не пошкодити герметизирующий шар.
6
По можливості, поставте мотоцикл на колеса для остаточного визначення стилю крил. Їх можна просто обрізати в чопперная стилі. Зовсім видаляти або занадто коротко обрізати не рекомендується. Переднє крило виконує свої функції навіть при мінімальному розмірі. Задній край заднього крила для виконання своєї функції повинен знаходитися не ближче лінії кінця заднього колеса. Інша конструкція - сверхглубокие крила, що надають зовнішній вигляд а-ля Індіан і прекрасно захищають від бруду. При цьому лінії нижніх частин подібних крил не повинні бути занадто низько, щоб не пошкодити їх на ямах і бордюрах.
7
Найпростіше виготовляти крила з металу, а саме з фрагментів стандартних крил інших мотоцикл ів. Перед роботою очистіть заготовку від фарби та іржі. Зварку виробляєте переривчастим швом в різних місцях. До готового краю приваріть м'яку сталевий дріт товщиною 5-6 мм. Всередині крила встановіть металеві смужки для фіксації проводки. Заднє крило повинно бути спроектовано та встановлено так, щоб за жодних обставин не ушкодилося при зіткненні з колесом.
Корисна порада
Не забудьте поставити нове сідло і забарвити мотоцикл
Мотоцикл Дніпро представляє собою двоколісний транспортний засіб, яке знайоме вже не одному поколінню. Конструкція «залізного коня» досить проста, до того ж, Дніпро прекрасно піддається не тільки ремонту, але і різного роду переробкам. Зовнішній вигляд мотоцикла Дніпро після процесу складання ставати дуже навіть ефектним і цілком порівнянним із зразками зарубіжного мотопрому.
Вам знадобиться
 • - рама;
 • - повороти;
 • - фари;
 • - бак;
 • - 2 колеса;
 • - переднє крило;
 • - проводка;
 • - двигун;
 • - 2 карбюратора;
 • - шпаклівка;
 • - фарба;
 • - гас.
Інструкція
1
По-перше, зберіть всі будівельні приналежності, які вам можуть знадобитися в процесі зборки мотоцикла. Раму візьміть зі старого транспортного засобу. Відшукайте також бак, два колеса, повороти, фари потрібної форми, переднє крило, два карбюратора, двигун, і не забудьте необхідну проводку.
2
Тепер потрібно підготувати раму до процесу складання. Для цього покрийте її фарбою і шпаклівкою. Обов'язково пофарбуйте крила і бак.
3
Покладіть деталі двигуна і моста коробки в гас. Після того як все отмокнет, потрібно відполірувати до блиску картери моста, мотора, а також кришки.
4
Переберія всі «нутрощі», наявні в двигуні, і зберіть все назад. Коли будете встановлювати кришки шестерень розподілу, обов'язково перевірте наявність вставленого в них сапуна - поєднайте отвір фланця разом зі штифтом шестерні распредвала.
5
Тепер потрібно встановити зчеплення, після чого можна переходити до складання коробки передач. По-перше, вставте разом з пружиною і шестірнею вал пускового механізму в картер, який потім поставте вверх переднім отвором.
6
Потім необхідно вставити в картер вторинний і первинний вали. Наступний крок - остаточно встановити вал пускового механізму.
7
Встановіть рульову колонку разом з передньою вилкою. В колонку рами поставте підшипникові кільця.
8
Потім встановіть фару і кожухи вилки разом з кронштейнами. Займіться установкою верхньої траверси. Для цього потрібно повернути до траверсі гайки кріплення навантажувачів труб, а також верхню гайку стержня рульової колонки.
9
Встановіть сидіння, після чого ретельно прикріпіть різні атрибути, наприклад, вироби зі шкіри.
10
Зберіть задні підвіски. Врахуйте, що права з них обов'язково повинна встановлюватися разом із задньою передачею.
Зверніть увагу
В процесі перебирання внутрішнього оснащення двигуна, необхідно обов'язково звертати увагу на той факт, що під час установки в картер розподільного вала обов'язково має відбуватися суміщення рисок як на веденої, так і на провідній шестірні. В іншому випадку установки запалювання, а також фази газорозподілу, попросту зіб'ються.
Корисна порада
Коли будете зайняті установкою дисків, рекомендується уважно стежити за тим, щоб шліци муфт, які мають фрикційні (ведені) диски, обов'язково збігалися.