Як відремонтувати акваріум.

Акваріум є барвистою і живою картинкою в будинку, його мешканці вигадливі і незвичайні, а догляд за ними та їхнім будинком захоплюючий, але вимагає багатьох знань. На жаль, бувають ситуації, коли без серйозного втручання в життя рибок і рослин не обійтися - потрібно ремонт акваріума.
Вам знадобиться
  • Обрізки скла, силіконовий клей, лезо безпечної бритви, тара для тимчасової висадки акваріумних рибок, рослин, равликів.
Інструкція
1
Одна з найпоширеніших проблем, пов'язаних з утриманням акваріума, - протікання води. Першим ділом визначте причину появи калюжі. Візуально визначте місце, звідки просочується вода: це може бути будь-який з швів, тріщина в дні або боковій стінці.
2
Іноді акваріумісти б'ють тривогу даремно. Невелика калюжка може з'являтися раз за разом, скільки не тріть, тільки тому, що температура води помітно вище кімнатної, і що збирається на світильнику або кришці акваріума конденсат стікає по задньому склу або шву акваріума. У цьому випадку слід просто усунути стікання крапель по зовнішній стороні.
3
Якщо все ж вода протікає через шов, приготуйте тимчасове житло для всіх мешканців вашого акваріума. Це може бути інший акваріум або якась скляна тара, наприклад, кілька банок. Підрахуйте, щоб на кожну рибку вийшов хоча б необхідний мінімум води, або організуйте сильну аерацію, щоб вони не задихнулися.
4
Залежно від розмірів тимчасового житла ваших вихованців акваріумні рослини розмістіть з ними або в окремій тарі з водою. Грунт, камені, корчі і прикраси складіть окремо. Ремонтується акваріум промийте і просушіть.
5
Уважно огляньте шов, через який протікала вода. Якщо ви виявите невеликий міхур в шарі клею, видавіть трохи силіконового клею, замажте міхур шпателем до максимального заповнення порожнечі. Якщо ж клей відстав на більшій довжині шва, тоді варто відокремити дану стінку або дно, прорізавши клей лезом безпечної бритви і знежиривши, приклеїти заново.
6
Після повного висихання клею залийте акваріум свіжою водою, через 3-5 днів змініть її, ще через такий же час обладнайте акваріум грунтом, корчами і рослинами, через день-два запускайте рибок і інших мешканців.
7
У випадку, якщо текти з'явилася в результаті тріщини на дні, налийте силікон у вигляді решітки 5х5 см по всій площі, покладіть шматок скла такої ж товщини, що і дно, але трохи менших розмірів. Залийте зазори клеєм, після застигання виконайте ті ж операції, що і в кроці №3.
8
Якщо тріщина виявлена в одному з вертикальних скла, його краще замінити на нове. Зазвичай це відбувається від вигинання занадто тонкого скла під тиском води, тому слід вклеїти ребра жорсткості між бічними площинами і стяжки між переднім і заднім склом у верхнього краю, що виключить деформацію під навантаженням.
Зверніть увагу
Силіконовий клей ні в якому разі не повинен бути санітарним, він отруїть жителів акваріума.
Корисна порада
Нещодавно куплений акваріум відразу ж несіть у магазин на обмін, саморобний - ремонтуйте.
Розведення рибок будинку - заняття цікаве, що сприяє заспокоєнню душевного стану людини і стабілізації його нервової діяльності. Але, маючи вдома акваріум, доводиться вирішувати і виникають з ним проблеми. Якщо водний резервуар потік, і під ним регулярно утворюється калюжа, слід негайно лагодити ємність, не чекаючи її необоротною псування.
Вам знадобиться
  • - силіконовий герметик і пістолет до нього;
  • - ацетон;
  • - скло.
Інструкція
1
Уважно огляньте акваріум і визначте місце протікання. Огляньте світильник і покривні скло, можливо, за протечку ви взяли звичайний конденсат, що стікає на стіл, у такому випадку лагодити акваріум немає необхідності.
2
Придбайте в магазині силіконовий герметик, найкраще брати спеціальний, з позначкою «для акваріум ов». Через брак такого можна взяти і універсальний, для скла, але стежте за тим, щоб в його складі не було протигрибкових добавок. Бажано використовувати пістолет для видавлювання герметика, так як без нього ви не зможете наносити клей рівним шаром.
3
Якщо вода потроху просочується через наскрізний міхур у шві (прохід через всю ширину клейового шва), то спробуйте капнути силікон в це місце і натиснути так, щоб він пройшов всередину. Те ж саме виконайте зсередини акваріум а, розмажте виступаючу частину клею шпателем або пальцем.
4
Якщо ж вода протікає вздовж усього шва і при цьому бульбашок не видно, швидше за все, відійшов клей через поганий знежирення. В цьому випадку не варто нічого замазувати, шов в будь-якому випадку розійдеться далі. Спробуйте застосувати один з таких варіантів. Знайдіть скло такої ж товщини у всю довжину акваріум а і товщиною близько 6-7 см. Потім знежирте поверхні за допомогою ацетону. Нанесіть сітку із силіконового герметика і щільно прикладіть смужку скла на дно, притиснувши її до переднього скла (між торцем приклеюваної смуги і склом повинен бути шар клею не менше 1 мм). Інший торець смуги також добре обмажте герметиком, щоб не було бульбашок. Тиждень акваріум повинен сохнути, потім можна заливати воду і запускати рибок.
5
Більш кардинальний метод для герметизації акваріум а: зніміть все скло і ретельно очистіть від старого силікону (зріжте основну масу ножем, а решту змийте водою з милом, начисто витріть папером). Протріть скло, де буде проходити шов, губкою, змоченою ацетоном, потім нанесіть шар герметика і прикладіть стінку акваріум а. Розмажте силікон по шву будь-яким підручним засобом, можна навіть пальцем.
6
Якщо тріснуло дно акваріум а, візьміть смужку скла, що перекриває тріщину і знежирте все ацетоном. Намажте дно силіконовим герметиком і прикладіть смугу. Ще раз добре промажте всі торці, забезпечуючи герметичність, не повинно бути жодного міхура або щілини. Залиште акваріум сохнути на тиждень. Перед тим як поставити його на місце, переконайтеся в тому, що вся поверхня дна буде спиратися на стільницю підставки, інакше ремонт допоможе не надовго.