Як зробити самому просту човен.

Найпростіше човен зробити «за образом і подобою», без всяких креслень, які ще читати вміти треба. Наприклад, з пап'є-маше, скопіювавши корпус влаштовує вас конструкції. Або виготовивши попередньо корпус-болванку з глини днищем вгору в натуральну величину.
Вам знадобиться
  • - корпус човна-основи або виготовлена болванка;
  • - клей: казеїновий, столярний або борошняний клейстер;
  • - старі газети;
  • - вар;
  • - олійна фарба.
Інструкція
1
Спочатку корпус човна, яку ви використовуєте за основу, або болванку змастіть технічним вазеліном. Так папір не пристане до форме.Промазивая листи клеєм, накладайте їх по колу і розгладжуйте долонями і ганчіркою, виганяючи повітря. Оптимально це проробляти втрьох, розподіливши операції. Накладайте листи, починаючи, наприклад, з носа і переходячи на протилежний борт через корму і знову до носу.Больше газет укладайте на область дна. Якщо, наприклад, борта у вас вийдуть шаром в 25-30 газетних аркушів, то на дно має піти 50-60 лістов.Не поспішайте швидко завершити роботу. Товстий шар проклеєної паперу повинен просохнути. Інакше клей може «зацвісти» і зіпсуватися, і вся ваша робота піде прахом.После наклейки п'яти-шести шарів робіть перерву. Якщо роботи ведуться влітку в суху погоду, достатньо буде діб. Якщо ж ви працюєте взимку в приміщенні, повинно пройти не менше 5-6 днів. Чи тиждень - від вихідного до вихідного.
2
Коли всі газети приклеєні і добре просохли, гострим ножем обріжте виступаючу по бортах папір і зніміть човен з основи. Для більшої міцності обклейте ще корпус поверх паперу марлей.Теперь човен треба просмолити. Підігрійте (але не до кипіння!) Вар, розбавте його невеликою кількістю гасу або бензину і гарненько просочіть човен зсередини і зовні. Врахуйте, що робитися ця робота повинна обов'язково на відкритому повітрі в суху і теплу погоду.После повного висихання покрийте вашу човен двома-трьома шарами олійної фарби.
3
Внаслідок корпус виходить дуже міцним. Але вам треба довести човен до робочого состоянія.Нашейте рейки (20X50мм) по дві з кожного борту, затиснувши корпус між ними. Скріпити отримані привальні бруси можна болтами з гайкамі.На ці бруси можна закріпити кочета, передбачити кріплення банок (лавок) .Весла зробіть з жердин з врізаними в них фанерними лопастямі.Весіть ваша човен буде приблизно 10-12 кг.
Зверніть увагу
Для виготовлення човна з пап'є-маше необхідно заготовити велику кількість старих газет. Виходите з розрахунку не менше 300 газет для човна довжиною приблизно 4 метри.
Корисна порада
В столярний і борошняний клей додайте хромовий галун або діохромат калій (8-10гр на 1 літр клею).