Як побудувати сніговий будинок.

Якщо ви зібралися в зимову експедицію в засніжені райони і не хочете тягнути з собою намет, тоді поради з будівництва снігового будинку вам виявляться дуже до речі. Такий будинок здатний захистити людину від будь-яких примх природи, дасть можливість перепочити, провести ніч в укритті.
Інструкція
1
Для спорудження снігового притулку самим відповідним вважається наст снігу середньої щільності. Він добре ріжеться, що не важкий і міцний. Тому необхідно спочатку відшукати відповідний майданчик для будівництва.
2
Почніть зведення будиночка задовго до темряви, щоб все встигнути до настання сутінків. Навіть якщо ви маєте повну екіпіровку, і хоч якийсь досвід у зведенні подібних форм, то на будівництво знадобиться не менше двох годин. А для новачка час подвоюється.
3
Спочатку зробіть закладку кар'єра, в якому ріжуть блоки-цеглу. Кар'єр являє собою невелику яму, розмірами 1х1 метр і 50 см завглибшки. З її країв вирізують блоки. Різати можна як спеціальної пилкою-ножівкою, так і підручними засобами: сніговий лопатою, лижей або звичайною гілкою. Звичайно, в останньому випадку швидкість буде значно нижче.
4
Зручніше вирізати цеглу, стоять вертикально. Перший блок вирізається з чотирьох сторін і ногою вибивається з моноліту. Наступні вже треба вирізати тільки з трьох сторін.
5
Перші блоки, в кількості 15-20 штук будуть служити фундаментом, тому робіть їх небагато великих розмірів. Після заготівлі блоків, на утоптаній майданчику прокреслите коло, діаметр якого дорівнює приблизно 2.5-2.7м з розрахунку на двох мешканців.
6
По периметру кола укладайте перший ряд блоків-цеглин. Потім всі їх розріжте по діагоналі, і на отриману сходинку укладайте другий ряд. Укладання нижніх рядів повинна йти під кутом близько 30 градусів, а верхні можна нахиляти на 40-45 градусів.
7
Поруч знаходяться блоки не повинні стикатися один з одним - інакше вони будуть не дуже стійкі. Краще залиште невеликі отвори, які після закладіть снігом.
8
При укладанні блоків стежте також, щоб не вийшло однією суцільною вертикальної лінії при їх з'єднанні. Інакше будиночок може розколотися навпіл.
9
Верхній отвір закрийте однієї брилою. Це полегшить роботу і прискорить процес будівництва. Акуратно покладіть її на верхній ряд цегли. Якщо де утворилися отвори - добре закрийте їх залишками брил.
10
І завершальний етап - в стіні на рівні землі виріжте отвір для входу, яке потім можна закривати окремою глибою.
11
Такий сніговий будинок дасть можливість перечекати негоду і відпочити перед наступним важким днем.