Як визначити плоскостопість у дитини. спадкова плоскастопіе в однорічної дитини.

Плоскостопість - деформація стопи, яка призводить до сплощення її склепіння. Причинами розвитку цього захворювання є: травми стоп, неправильна взуття, слабкість м'язів, яка викликана надмірними навантаженнями, спадкова схильність.
Інструкція
1
У ранньому віці визначити плоскостопість у дитини дуже складно. Адже у дітей з народження стопа плоска. Тільки коли дитина починає потихеньку ходити, у нього з'являються зачатки склепінь. Тому, якщо є підозри на плоскостопість і щоб перевірити дитини у віці до п'яти років, краще з цією проблемою звернутися до лікаря-ортопеда.
2
Для більш старших діток можна провести спеціальний тест. Він дуже простий і навіть доставить дитині задоволення, якщо ви перетворите все це в гру.
3
Візьміть чистий аркуш паперу, покладіть його на підлогу. Змастіть ступні дитини будь-яким жирним кремом і поставте його на цей лист. Слідкуйте, щоб він не підгинав пальчики і поставив ніжки рівно і разом. Тулуб при цьому нехай тримає рівно, щоб тягар тіла розподілилася рівномірно на всю ступню. Акуратно підніміть дитини. На папері залишаться чіткі відбитки його стоп.
4
Другий варіант, відрізняється тим, що не треба використовувати крем. Просто поставте дитини сухими ніжками на папір і акуратно обведіть олівцем його стопи. Знову ж простежте за правильною поставою.
5
Далі олівцем проведіть лінію, яка з'єднає краю підошовних заглиблень. Потім, перпендикулярно цій лінії ще проведіть одну пряму, яка перетне поглиблення стопи по самому глибокому місцю.
6
Якщо відбиток самої вузької частини стопи займає менш ніж одна третина цієї лінії - то у дитини плоскостопості немає. А якщо досягає середини лінії і більше - то тут явно виражені ознаки плоскостопості і необхідно терміново звертатися до лікаря.
7
Придивіться, як ваша дитина ходить. Якщо при ходьбі він спирається більше на внутрішню частину стопи, а в положенні стоячи помітно відхилення п'ятки назовні, то це ще одна ознака плоскостопості.
8
Зверніть увагу на підошву взуття дитини: у дітей, що страждають цим захворюванням, стаптиваніе підошов відбувається по внутрішньому краю.
9
Дитина, що страждає плоскостопістю, швидше стомлюється, у нього часто болять гомілки.
10
На ранньому етапі виявлене плоскостопість може бути успішно вилікувано спеціальними вправами для стоп, масажем, носінням спеціальних ортопедичних устілок, тому не затягуйте і при перших же ознаках поспішіть з дитиною в дитячу консультацію.