Як розрізати керамограніт. Як різати керамічну плитку.

При облицюванні поверхонь керамогранитом нерідко виникає необхідність розрізати плитки до необхідного розміру. У процесі різання матеріалу, що характеризується високою міцністю, важлива хороша фіксація.
Вам знадобиться
  • - маркер;
  • - плиткоріз;
  • - роликовий склоріз;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Заміряйте частина плитки, яку необхідно обрізати. Намітьте лінію зрізу маркером на лицьовій стороні керамограніта. Встановіть плиткорез на рівну поверхню, помістіть в нього плитку лицьовою стороною вгору.
2
Щільно притисніть керамограніт до лінійки-упору, якою укомплектований плиткорез. Різка плитки виробляється в сторону лінійки - у напрямку від себе. Відламайте плитку на кінці зрізу легким натисканням на одну з половин.
3
Щоб розрізати керамограніт на дві смуги різної ширини, одна з яких не перевищує трьох сантиметрів, намітьте лінію зрізу. Потім зробіть надріз по граничної лінії за допомогою роликового склоріза. Щоб відламати смужку, використовуйте плоскогубці.
4
Можете розрізати керамограніт болгаркою, якщо плиткореза немає в наявності. Різка плитки проводиться в напрямку від себе, а керамограніт в цьому випадку обробляється з внутрішньої сторони, тобто лицьовою стороною вниз.
5
Як інструмент для різання плитки для підлоги використовуйте кафелерез - аналог роликового склоріза, встановлений на станину. Перевага цього обладнання в тому, що він ріже і ламає плитки одночасно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dw76HsoB0pU
Зверніть увагу
На плитці можна зробити лише один надріз, тому навантаження на інструмент має бути рівномірною, щоб на емалі керамограніта залишилася видима канавка. Лінія надрізу не повинна знаходитися ближче, ніж 0,8-1 см від краю плитки.
Корисна порада
У процесі облицювання поверхні підлоги або стін керамічною плиткою часто буває необхідно обійти окремі ділянки інженерних комунікацій. Якщо проробляти отвір в цілій плитці, вона може тріснути. Тому фахівці рекомендують спочатку розрізати її на дві частини, а вже потім на кожній половинці підготувати профілі для опалювальних або водопровідних труб.