Як розрахувати дерев'яну драбину. розрахувати сходи в будинку.

Дерев'яні сходи в будинку починається з оптимального вибору місця для її розміщення, розрахунку кількості прольотів, ступенів, розміру сходового кроку. Від правильності визначення цих показників багато в чому залежить безпека і комфортність експлуатації.
Вам знадобиться
  • - рулетка
  • - папір
  • - ручка
  • - калькулятор
  • - план будинку
Інструкція
1
Ознайомтеся з технічним паспортом будинку та виберіть найбільш підходяще по ширині, висоті і призначенням приміщення для монтажу сходів для будинку. Якщо в будинку є велика вітальня, драбину краще обладнати там.
2
Заміряйте висоту від підлоги на першому поверсі до кромки статі на другому поверсі. Цей показник є опорною точкою розрахунку. Якщо розрахунок сходів проводиться на стадії ремонту, то відстань необхідно розраховувати з урахуванням можливих змін висоти після облаштування підвісних стель або «теплої підлоги».
3
Розрахуйте кількість ступенів в сходах для будинку. Для цього загальну висоту поділіть на розмір бажаного кроку. При висоті 3,2 метра і висоті кроку 185 мм кількість ступенів дорівнюватиме сімнадцяти.
4
Розрахуйте ширину поступу дерев'яних сходів. Цей показник може перебувати в діапазоні від 130 до 225 мм і визначає площу в інтер'єрі, яку може займати сходи. Для визначення довжини драбини вздовж підлогового покриття необхідно помножити кількість ступенів на ширину зроби й додати технічний розмір (відстань на випад першого ступеня, в середньому, 80 мм).
5
При розрахунку сходів для будинку в багатоповерхових будинках враховуйте висоту перекриття, яка може становити 30-35 см.
Зверніть увагу
Найбільш комфортним кроком підйому щаблі вважається розмір 15-18 см. Якщо при розрахунках кількості щаблів ціле число не виходить, воно завжди округлюється в більшу сторону. Відповідно, розмір підйому щаблі зменшується.
Корисна порада
Розрахунок сходів зроблений вірно, якщо ширина приміщення, де вона буде розміщена, згідно з технічним паспортом будови і фактичним результатами замірів перевищує ширину поступу. В іншому випадку необхідно зменшити розмір кроку або кількість щаблів.