Як перейменувати поле.

Таблиці бази даних, в яких зберігається інформація, насправді мають мало спільного зі звичними нам колонками, рядками і осередками. Однак для спрощення термінології можна заголовок колонки умовної таблиці вважати назвою поля реальної таблиці в базі даних. Задачу перейменування такий колонки при використанні найбільш часто вживаною в веб-програмувань СУБД MySQL найпростіше вирішити за допомогою додатка PhpMyAdmin.
Інструкція
1
Завантажте в браузер панель управління PhpMyAdmin - відповідне посилання можна знайти в панелі управління вашої хостингу компанії. У лівому фреймі цієї панелі розміщений список доступних вам баз даних - виберіть ту, в якій розміщена потрібна таблиця, і в цей фрейм завантажиться список таблиць обраної бази.
2
Клацніть посилання на таблицю, поле якої потрібно перейменувати. У правому фреймі програма відкриє сторінку, в яку буде поміщена таблиця, яка містить інформацію про поля. В колонці із заголовком «Поле» відшукайте назву, яке слід змінити, і поставте позначку в чекбоксі цього рядка. Потім клацніть піктограму з зображенням олівця - вона поміщена під таблицею, в рядку з написом «З зазначеними» і при наведенні на неї курсора спливає напис «Змінити».
3
Змініть потрібним вам чином назва поряд з написом «Поле» в наступній завантаженої в правий фрейм сторінці. Тут же ви можете задати і інші зміни для цього поля - поміняти кодування, вибрати інший тип даних, задати значення за замовчуванням і т.д. Потім натисніть кнопку «Зберегти», вміщену правіше і нижче таблиці параметрів змінюваного поля. PhpMyAdmin сформує і відправить на SQL-сервер потрібний запит, а отримавши відповідь, покаже вам повідомлення про результати виконання операції.
4
Ви можете не використовувати діалоговий режим перейменування, а ввести потрібний SQL-запит самостійно. Для цього треба клацнути посилання «SQL» у верхній частині правого фрейма і в текстовому поле відкрилася форми набрати текст запиту. Виглядати він може, наприклад, так: ALTER TABLE `tableName` CHANGE` oldName` `newName` TEXT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NOT NULLЗдесь tableName - це найменування таблиці, oldName - назва поля до перейменування, а newName - після. Ввівши запит, клацніть кнопку «OK», і програма надійде із запитом так само, як і в попередньому кроці - відправить його на сервер і представить інформацію про результати виконання.
Дані в текстових документах і базах даних періодично доводиться виправляти. З часом може змінитися порядок стовпців таблиць, а також їх значення. Щоб перейменувати таблицю всередині бази даних, досить використовувати стандартні засоби батьківського утиліти.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Microsoft Access.
Інструкція
1
Таблиці бази даних програми MS Access мають розширення adp. Це стандартний для них формат. При перейменуванні таблиці відбувається не тільки звичайна заміна назви, а й подальша її зв'язка з усіма об'єктами бази даних. Єдине зауваження при виконанні цієї операції: якщо всередині файлу присутні посилання, назва яких містить ім'я колишньої таблиці, ці лінки стають недоступними.
2
Запустіть вищеназвану програму за допомогою ярлика на робочому столі. Також це можна зробити через розділ "Всі програми" меню «Пуск». У списку, знайдіть каталог Microsoft Office і виберіть пункт Microsoft Access або клікніть однойменний пункт в загальному списку каталогів "Всі програми" (залежно від версії пакета програм).
3
Відкрийте базу даних, всередині якої необхідно провести перейменування таблиці. Для цього натисніть сполучення клавіш Ctrl + O або через верхнє меню «Файл». У версіях 2007 і старше необхідно перейти до списку «Об'єкти» і вибрати пункт «Схеми баз даних». Потім виберіть необхідну базу даних і клікніть мишею по кнопці «Конструктор» (знаходиться на панелі інструментів).
4
Перед вами з'явиться вікно з поточною базою даних. Перейдіть до розділу таблиць і виберіть ту, яку потрібно перейменувати. Для виконання операції перейменування слід викликати властивості таблиці.
5
Натисніть правою кнопкою на ній і виберіть рядок «Властивості». Натисніть мишкою на вкладці «Таблиці». В поле «Ім'я таблиці» введіть нову назву. Зверніть увагу на список, що випадає - нове ім'я таблиці не повинно збігатися з жодним з цих значень. Як тільки ви перемістіть курсор з поля «Ім'я таблиці» на інше поле, відбудеться автоматичне збереження нового імені. Для відміни змін достатньо натиснути клавішу Esc.