Як видалити оліфу. Як зняти оліфу на дереві.

Будь-яка оліфа має масляний склад з додаванням сикативу, речовини для висихання. В комбіновані оліфи доданий розчинник, в алкідні - уайт-спірит, а також нефтеполімерні смоли. Оліфа використовується для попереднього покриття будь-яких поверхонь перед фарбуванням, що дозволяє значно скоротити витрату фарби, яка, як правило, на кілька порядків дорожче оліфи. Видалити оліфу з поверхонь можна складами, призначеними для видалення рослинного масла і смоли.
Вам знадобиться
  • - бензин;
  • - розчинник для олійних фарб;
  • - уайт-спірит;
  • - будівельний фен;
  • - плямовивідник;
  • - дрантя;
  • - губка.
Інструкція
1
Практично будь оліфа видаляється з поверхні за допомогою бензину. Для Змочіть великий шматок дрантя, нанесіть на покриття з оліфи, через 15 хвилин знову змочіть тканину і прибирайте оліфу шляхом змивання. Якщо оліфа нанесена на дерев'яні поверхні, то видалити ви зможете тільки верхній шар, так як склад глибоко вбирається в дерево, і прибрати його всередині просто не вийде.
2
Замість бензину ви можете використовувати уайт-спірит. Дійте точно так же. Змочіть велика кількість дрантя і ретельно обробіть поверхню. Так поступайте кілька разів, поки верхній шар оліфи не буде повністю видалено.
3
Замість зазначених коштів можете скористатися розчинником для масляних фарб. Нанесіть розчинник на ганчір'я, обробіть потрібні ділянки, з яких ви хочете видалити оліфу . Повторіть процедуру кілька разів.
4
Ацетон не підходить для видалення оліфи. Так як він має склад, що не розчиняє масляні фарби, тому намагатися змити оліфу ацетоном абсолютно марне заняття.
5
Якщо ви хочете видалити оліфу , не використовуючи бензин, уайт-спірит або розчинник, то скористайтеся будівельним феном. Розігрівайте невеликі ділянки на потрібній поверхні і одразу ж стирайте оліфу за допомогою сухої дрантя.
6
Для видалення плям від оліфи з тканини використовуйте одне із зазначених коштів. Змочіть губку, нанесіть засіб на тканину, залиште на 20 хвилин, виперіть виріб звичайним способом.
7
Також ви можете скористатися плямовивідником для жирних плям. Але використовувати його можна тільки в тому випадку, якщо оліфа натуральна і не має в своєму складі смоли, так як смола плямовивідником не виводиться.
8
Для видалення з тканини плям від оліфи зі смолою використовуйте тільки бензин, розчинник або уайт-спірит. Наносите засіб на пляму два рази. З першого разу ви можете не отримати бажаного результату.