Як формувати портфель.

Основна проблема, з якою стикаються новачки-інвестори - грамотне створення інвестиційного портфеля. Які потрібно вибрати цінні папери, щоб був очікуваний дохід? Як можна збалансувати ризики від вкладень? Давайте спробуємо розібратися в цих та інших питаннях, які пов'язані з інвестиційним портфелем.
Вам знадобиться
  • Інвестиційні план, знання ризиків, фінансовий консультант.
Інструкція
1
Як можна визначити ефективність портфеля? Перш за все, це - розумне співвідношення (частка, кількість) цінних паперів, коли очікуваний рівень доходів дорівнює прийнятного ринкового ризику. Існують чіткі практичні рекомендації щодо створення та управління портфелем. Ось основні з них: Щоб знизити ризик по портфелю розподіліть кошти між інвестиціями, які мають мінімальну кореляцію. Як це може виглядати на практиці? Початківець інвестор формує свій портфель , куди включаються акції телекомунікаційних і нафтогазового секторів. Дані сектора на ринку мають мінімальну кореляцію. Також, можливо створити свій портфель з багатьох інструментів, які мають негативну кореляцію (облігації та акції).
2
Зробіть так, щоб ризик по портфелю в цілому не дорівнював ризикам по кожному цінному папері. Наприклад, якщо портфель у вас складається з 3-х акцій в різних частках, і ціна однієї з них зменшується на 30%, це не означає зниження вартості на 30% всього портфеля автоматом. Перерахуйте вартість портфеля, враховуючи частки цінних паперів, що входять до нього.
3
Потрібно знизити ринковий ризик портфеля. Щоб цього ефективно домогтися, то потрібно займатися його диверсифікацією. Хоча, чим більшої кількості інвестицій паперів ви в нього включаєте, тим менше його буде дохідність. По суті, кожен додатковий фінансовий інструмент і зайва частка в загальному казані веде до відволікання коштів.
4
Найміть або знайдіть фінансового консультанта. Він довше вас працює на ринку і знає, які очікуються злети і падіння з тих чи інших курсам. Доцільно заручитися його порадами і скласти свій портфель . Це допоможе вам уникнути непотрібних ризиків. Враховуйте всі наведені вище рекомендації та створюйте своє фінансове майбутнє.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y2wLjS30f6s
Зверніть увагу
На ступеня ризику вкладення вашого портфеля.
Корисна порада
Намагайтеся робити баланс між активами "агресивними" (більш дохідними) і помірними вкладеннями.
Початківці інвестори повинні ставити на меті формування життєздатного портфеля. Зараз це зробити набагато простіше зважаючи на велику кількість інвестиційних можливостей. Все ж існує кілька важливих правил створення надійного портфеля під будь-який бюджет і ризик.
Вам знадобиться
  • - Фінансовий консультант;
  • - вихід в інтернет.
Інструкція
1
Визначтеся зі своїми цілями. Що ви точно хочете отримати від своїх фінансових вкладень? Дуже важливо знати, чи хочете ви довгострокову перспективу від інвестицій або миттєвий швидкий дохід. Від цього сильно залежатиме стратегія.
2
Оцініть ваш комфортний рівень втрат, коли мова піде про ризики. Деяким людям властиво побоюватися вкладати кошти, інші ж - більш сміливі в плані вкладень. Але є й такі варіанти інвестицій, які зможуть поєднувати і надійність і ризик. Важливо розуміти, наскільки великий ризик ви зможете винести в довгостроковій перспективі. Це і визначить тип ваших інвестицій.
3
Дізнайтеся про різні типи вкладень. В ваш портфель можуть входити: акції, пайові інвестиційні фонди, різні види облігацій і навіть іноземна валюта. Є також різні типи всіх цих видів цінних паперів.
4
Встановити обмеження на те, скільки ви зможете інвестувати. Воно не повинно складатися з ваших найпотрібніших витрат на житло, одяг, харчування. Інвестуйте тільки вільні кошти! Спочатку подбайте про себе та свою сім'ю і тільки потім відкладіть гроші в роботу.
5
Отримайте професійну консультацію. Знайдіть хорошого фінансового радника. Особливо це потрібно новачкам, які не розуміють базових речей у фінансовому світі. В вашому банку за місцем проживання є як мінімум 1 консультант, який може запропонувати конструктивний розбір вашого інвестиційного портфеля. Можете також попрацювати над цим питанням з брокером.
6
Диверсифицируйте свої вкладення. Виберіть кілька перспективних підприємств і проінвестує в їх акції, а також вкладете деяку частину своїх коштів в малоризикованих ПІФи. Цим кроком ви уникнете непотрібні втрати. У разі обвалення однієї компанії, ви зможете підстрахувати весь свій портфель.
Зверніть увагу
На вкладення в різні підприємства, не зупиняйтеся на акціях одного холдингу.
Корисна порада
Ніколи не йдіть на величезний ризик, вкладаючи всі кошти в один високоприбутковий проект.