Як крутити м'яч на пальці.

Обертання м'яча на пальці - один з найпростіших і найефектніших атлетичних трюків. Навчитися цьому нескладно, важливі лише старанні тренування і терпіння, а також знання секрету цього трюку. А він простий - для того щоб м'яч не зісковзував з пальця при обертанні, необхідно знайти так звану найважчу точку м'яча. Для цього покладіть м'яч (краще баскетбольний) в будь-яку ємність відповідного діаметру, наповнену водою, і відзначте саму нижню його точку.

Інструкція
1

Перший спосіб: Встаньте рівно, ноги на ширині плечей.

Тримайте м'яч на витягнутій руці (якщо dи правша - на правій, лівшам краще вчитися крутити м'яч на лівій руці). Зазначена точка повинна знаходитися точно на пальцях. Іншою рукою притримуйте його зверху.

Легким рухом пальців тієї руки, на якій лежить м'яч, закрутіть його навколо своєї осі. І в той момент, коли він зависне в повітрі, підставте вказівний палець під зазначену точку. При цьому вказівний палець повинен бути спрямований точно вгору.

2

Другий спосіб:

Стойка така ж, як у першому випадку.

Візьміть м'яч в руки і тримайте на відстані приблизно півметра від обличчя. При цьому руки повинні бути зігнуті в ліктях. Кінчиками пальців закрутите м'яч в будь-яку зручну для вас сторону.

Підкиньте м'яч вгору, при цьому не забувайте закручувати його, задействивая при цьому кінчики пальців. Постарайтеся надати обертанню максимальну швидкість.

У той час, коли закручений м'яч знаходиться в максимально високій точці, підставте вказівний палець, спрямований вгору, точно на вісь обертання. Пам'ятайте, що підкинутий занадто високо м'яч, складно зловити, при цьому велика ймовірність пошкодити палець.

Для того, щоб м'яч не падав, вільною рукою додавайте швидкість. Якщо все зробити правильно, то доцентрова сила не дасть м'ячу впасти з пальця.

Корисні поради

Якщо ви вибрали другий спосіб обертання м'яча на пальці, то зовсім не обов'язково шукати на м'ячі саму нижню точку і намагатися потрапити в неї пальцем. У цьому випадку важливо зберегти момент імпульсу.