Як в'язати на машині Нева.

В'язальні машинки серії « Нева » часом є справжніми раритетами, але при цьому ще працюють. Якщо ви витратите трохи часу на навчання роботі з нею, ви зможете порадувати всю сім'ю теплими і затишними речами з красивою і акуратною в'язкою, який зроду не доб'єшся на спицях.
Інструкція
1
Перед роботою туго закріпіть вязальную машинку на столі, щоб вона не ковзала. Це забезпечить максимально плавний хід каретки без ривків.
2
Почніть з огляду в'язальної машинки. Прочистите жорсткою щіткою від пилу і ворсинок. Огляньте на предмет іржі. Якщо треба, обробіть наждачкою і протріть промасленим ганчірочкою.
3
Дослідіть голки - вони не повинні бути погнутими. Погнуті замініть на нові. Переконайтеся, що язички голок плавно і вільно відкриваються і закриваються, інакше на цій голці постійно буде рватися нитка.
4
Тепер перевірте працездатність в'язальної машини. Для цього встановіть каретку на рейки і поводите з боку в бік. Висуньте голки в робоче положення (наполовину) і знову поводите каретку. Вона повинна рухатися плавно, без ривків і заїдань.
5
Якщо машинка працює, сміливо додавайте нитка. Для набору петель першого ряду вам необхідно просто намотати нитку на голки в один шар, чіпляючи її знизу за платини. Якщо у вас є нітенатяжітель, вкладіть між його ковпачками кінець нитки, що йде від клубка. Простежте, щоб язички голок були закриті. Виставите щільність в'язки для початку на цифри від 4 до 6.
6
Тепер потрібно провязать ряд, для цього плавним рухом проведіть кареткою у напрямку до мотка. У вас вийде, що голки наведені в робоче положення - наполовину висунуті, а язички відкриті. Під язичками лежить попередній ряд. Закладіть нитку в гачок голок, нитка зафіксуйте на нітенатяжітеле і знову проведіть кареткою.
7
Слідкуйте за пров'язуванням останньої петлі в ряду. Через ослаблення натягу нитки вона може не Пров'язуйте. Якщо таке трапилося, пров'яжіть її вручну: висуньте голку максимально вперед, щоб петля попереднього ряду зісковзнула під язичок, потім покладіть в гачок нитку і засуньте голку, давши зашморгу попереднього ряду зісковзнути вниз. Для запобігання непровязиванія відрегулюйте обидва нітенатяжітеля за допомогою регулятора.
8
Пров'яжіть кілька рядів для освоєння базової техніки гладкою в'язки. Тепер ваші можливості обмежені тільки вашою фантазією.
Зверніть увагу
Чи не смикайте каретку ривком - можете порвати нитку.
Корисна порада
Каретка завжди повинна рухатися в сторону кінця нитки з клубком.