Як знайти об'єм рідини.

Рідина - агрегатний стан речовини, перебуваючи в якому воно може змінювати свою форму, не змінюючи при цьому обсяг. Якщо перелити воду зі склянки в банку, форма води прийме контур останнього судини, але більше або менше її не стане. Визначити обсяг рідини можна кількома нескладними способами.
Інструкція
1
Фізичний спосіб знаходження об'єму будь-якого тіла, що знаходиться в будь-якому агрегатному стані, розрахувати, знаючи його масу і щільність. Тобто, якщо відома густина рідини (для цього достатньо знати її назву і далі, знайти по таблиці густин у фізичному довіднику) і її маса, то просто розділіть значення маси на значення щільності. При цьому одиниці виміру цих величин повинні бути такими: якщо маса дана в кілограмах, то щільність повинна бути в кубічних метрах, якщо маса виміряна в грамах, то щільність - в кубічних сантіметрах.Прімер1: Нехай потрібно знайти об'єм 2 кг води. Рішення: Обсяг дорівнює відношенню маси (2кг) до щільності води (вона дорівнює 1000 кг/(м) в кубі). Разом, обсяг дорівнює 0,002 кубічних метра.
2
Інший математичний спосіб вимірювання об'єму рідини : за її формі. Адже, як правило, вона завжди налита в яку-небудь посудину. Тоді потрібно знати, як знайти об'єм геометричної форми, яку має посудина. Наприклад, якщо вода налита в акваріум, і він - паралелепіпед, то його обсяг, а значить і об'єм води, можна розрахуйте як добуток висоти, довжини і ширини акваріума. Так само можна вчинити з будь-якою формою. Основне правило знаходження об'єму: це твір висоти на площу основи. Приклад 2: До країв акваріума налита вода, який її обсяг, якщо розміри акваріума: 20 см, 30 см, 40см. Рішення. Для знаходження об'єму води, треба визначити обсяг посуду: обсяг дорівнює добутку висоти, довжини і ширини судини. V = 20см * 30см * 40см = 240000 кубічних сантиметрів. Відповідь: об'єм води дорівнює 240000 кубічних сантиметрів.
3
Найпростіший спосіб виміряти обсяг рідини вимірювальним посудиною, які мають шкалу, ціну поділки, одиницю виміру. Прикладом вимірювального судини може бути мензурка, шприц, відро, стакан і т.п. Головне в цьому способі - не помилитися з показаннями вимірювального приладу. Приклад 3. Стакан наполовину заповнений водою. Потрібно знайти її об'єм. Рішення: якщо в склянку максимально поміщається 200 мілілітрів води, то в половині склянки - сто мілілітрів.