Як виконати cmd.

Минуло вже більше п'ятнадцяти років з часу переходу від управління комп'ютером за допомогою текстових інструкцій, що вводяться в командному рядку, до управління за допомогою графічного інтерфейсу. Тим не менше, використання DOS-команд все ще можливо навіть в самих останніх версіях операційних систем сімейства Windows. Але тепер «дискову операційну систему» (Disk Operating System - DOS) замінює спеціальна програма-імітатор (емулятор), інтерфейс якої запускається командою cmd.
Інструкція
1
Використовуйте стандартний діалог запуску програм операційної системи Windows для виконання команди cmd. Відкрити цей діалог можна через головне меню системи, яке розміщене на кнопці «Пуск» - клацніть по ній лівою кнопкою миші або натисніть одну з двох клавіш WIN на клавіатурі. У меню, виберіть пункт "Виконати". Можна обійтися і без головного меню, так як натискання поєднання «гарячих клавіш» WIN і R теж відкриває діалог запуску програм.
2
Наберіть ці три літери (cmd) в поле вводу відкрився діалогу, а потім клацніть кнопку «OK» або натисніть клавішу Enter («Введення»). В результаті відкриється вікно з білими буквами на чорному тлі, запуск якого і буде результатом виконання команди cmd. Це вікно терміналу командного рядка емулятора DOS операційної системи Windows.
3
Відкрийте Провідник, якщо хочете запустити термінал командного рядка без ручного введення команди cmd. C допомогою цього файлового менеджера ви можете знайти виконуваний файл терміналу і запустити його подвійним клацанням. Крім того, можна перетягнути його правою кнопкою, наприклад, в меню на кнопці «Пуск» або на робочий стіл, щоб, коли наступного разу виникне необхідність, запустити термінал командного рядка клацанням по цьому ярлику на робочому столі або в меню.
4
Перейдіть в папку розміщення вашої операційної системи - найчастіше вона називається WINDOWS і поміщається на диску C. У цій папці відкрийте каталог з назвою system32 і відшукайте в ньому файл cmd.exe. Його вам і треба використовувати так, як ви хочете - запустити подвійним клацанням, перетягнути правою кнопкою миші на кнопку «Пуск» або на робочий стіл.