Як зробити вентилятор тихіше.

Величезна кількість комп'ютерів починає видавати неприємні для людського слуху звуки після декількох років роботи. Основна причина подібного шуму - вентилятори , розташовані на системному блоці і окремих пристроях.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - плоска викрутка;
  • - пінцет;
  • - машинне масло;
  • - ватяні палички.
Інструкція
1
Головна причина підвищеного рівня шуму, видаваного вентиляторами - запорошені лопаті. Для початку позбудьтеся цієї проблеми. Вимкніть комп'ютер і відкрийте системний блок. Вийміть вентилятор, відкрутивши кілька кріпильних шурупів або відкривши клямки.
2
Відключіть живлення від вентилятора. Провід зазвичай кріпиться до материнської плати або до того пристрою, на якому встановлений даний куллер. Змочіть ватяну паличку в спиртовому розчині. Протріть їй лопаті вентилятора.
3
Щоб перевірити рівень шуму, підключіть харчування до пристрою і включіть комп'ютер. Зовсім не обов'язково в даному випадку встановлювати вентилятор на місце. Це дозволить вам заощадити досить багато часу.
4
Якщо неприємний шум все ще не пропав, то вимкніть комп'ютер. Вимкніть вентилятор і витягніть його з системного блоку. У центральній частині кулерів маються спеціальна наклейка. Зніміть її, але не викидайте.
5
В тому випадку, якщо ви побачили невеликий отвір і вісь обертання лопатей, капніть невелику кількість машинного масла або силіконової змазки в цей отвір. Ні в якому разі не використовуйте соняшникова олія, тому що вона кристалізується в процесі нагрівання. Порухайте лопатями вгору-вниз і покрутіть їх. Встановіть куллер на місце.
6
Якщо під наклейкою ви виявили гумову заглушку, то вийміть її. Після цього ви побачите картину, аналогічну тій, яка описана в попередньому кроці. Акуратно витягніть стопорну шайбу і гумове кільце. Зніміть лопаті з осі, на якій вони тримаються.
7
Капніть невелику кількість наявної мастила на вісь обертання і в отвір лопатей. Установіть лопати назад. Поверніть на місце гумову шайбу і стопорне кільце. Встановіть вентилятор і закріпіть його. Увімкніть комп'ютер для перевірки рівня шуму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HJCvF5UUBjo