Як тримати скрипку.

Скрипка - витончений музичний інструмент, при грі на якому багато залежить від правильної пози музиканта. Щоб довгі репетиції були комфортними і не викликали втоми в руках, щоб виглядати з інструментом органічно і впевнено, навчитеся правильно тримати скрипку .
Інструкція
1
Якщо ви правша, то тримайте скрипку з лівого боку; правою рукою працюйте смичком.
2
Тримати скрипку потрібно прямо перед очима, щоб погляд був спрямований на гриф. При цьому пальці лівої руки повинні бути перпендикулярно спрямовані до струн і розташовуватися ближче до деки, щоб кінчики пальців легко вдаряли по струні.
3
Не опускайте скрипку на плече і не кладіть її на подушку - це негативно позначається на якості извлекаемого звуку. На опускайте з силою підборіддя на спеціальну подушку - ця можливість використовується для додаткової фіксації інструменту, але не для розслаблення шиї.
4
Великий палець лівої руки не витягайте над грифом, а трохи направляйте до третього пальцю, щоб полегшити гру на скрипці і злегка розтягнути руку.
5
Намагайтеся направити руки один до одного, злегка нахиляючись вправо. Піднімайте скрипку вгору, щоб права рука вільніше володіла смичком, але не дозволяйте лівій руці стикатися з тілом.
6
Ні певних правил, як тримати смичок. Багато відомих скрипалі тримали смичок різними пальцями. Все залежить від індивідуальної будови кисті. Відчуйте, якими пальцями вам буде зручніше направляти смичок. Піднімаючи його над грифом скрипки, розслабте кисть, дозвольте їй «впасти» на струни. Під час гри на скрипці ніколи не використовуйте силу всієї руки для видобування звуку. Натискайте на струни пальцями або - максимум - пензлем. При цьому спостерігайте, як відгукується скрипка, як змінюється звук інструменту. Варіюйте ці дії, «грайте» з ними.
7
Якщо ви ще не тримали смичка в руках, тренуйте свою руку на олівці. Розслабте кисть, при цьому пальці злегка зігнуті. У «колечко», утворене великим і вказівним пальцем, вкладіть олівець. Середнім і безіменним пальцями злегка зафіксуйте олівець, але не тисніть на нього. Мізинець залишайте розслабленим. Після того, як ваша рука звикне до розслабленого, але фіксованого положення, вчіться тримати смичок.
Оволодіти грою на такому інструменті як скрипка зовсім не просто, і в цьому процесі немає жодної деталі, якої потрібно було б приділяти менше уваги - абсолютно все має значення і звертати увагу на всі нюанси потрібно на самому початку занять, адже , погодьтеся, що переучуватися набагато складніше. Важливо, природно, і те, як тримати смичок в процесі гри.
Інструкція
1
Багато педагогів по грі на скрипці стверджують, що рука, що тримає смичок, повинна бути опущена, а саме, коли ви берете в руки смичок, дозвольте кисті впасти, а ваші пальці самі приймуть необхідне положення.
2
Якогось певного правила, яке диктує, які пальці і як повинні тримати і управляти смичком, в принципі, не існує. Можна сказати, що це питання чисто суб'єктивного характеру - він багато в чому залежить від ваших фізіологічних особливостей. Тому зрозуміти, як саме потрібно тримати смичок, ви зможете тільки після багаторазових спроб зрозуміти, яке положення руки і пальців дозволяє домогтися бажаного результату.
3
Багато всесвітньо відомих скрипалі, такі як, наприклад, Сарасате, Йоахім і Венявский, мали свою власну манеру тримати смичок, адже у кожного рука була особливої форми, пальці і м'язи на руках також індивідуальні. Приміром, Йоахім тримав смичок за допомогою другого, третього і четвертого пальців (крім великого), піднімаючи при цьому перший палець. А Изаи, наприклад, тримає смичок за допомогою перших трьох пальців, піднімаючи мізинець. Сарасате же тримав смичок відразу всіма пальцями і вмів при цьому додати своїм пасажів легкість і легкість, а тону виняткову співучість. Однак, історії відомо, що всі ці великі майстри використовували тільки тиск кисті на струни інструменту (це значить, що не варто використовувати для цього всю руку). Звичайно, дізнатися, яке саме тиск вибирали ці відомі скрипалі для кожного окремого моменту, нам не дано.
4
Візьміть смичок так, як зручно вам, поставте пальці в робоче положення (будиночком) і звільніть мізинець. Проведіть смичком спочатку по повітрю, а потім по струнах. Якщо руці не комфортно, покладіть і знову візьміть смичок.