Як нумерувати сторінки в Word.

Для більш легкої орієнтації в тексті сторінки , як правило, нумеруються. Особливо в документах, що містять велику кількість сторінок. Нумерувати сторінки в документі Word «вручну» зовсім необов'язково. Досить просто дати команду програмі на нумерацію сторінок.
Інструкція
1
Щоб пронумерувати сторінки в документі Microsoft Office Word 2007, відкрийте документ Word або створіть новий. На верхній панелі меню виберіть вкладку «Вставка». Щоб переміститися в зазначену вкладку, клікніть по ній лівою кнопкою миші.
2
На вкладці «Вставка» виберіть кнопку «Номер сторінки » і клікніть на неї лівою кнопкою миші. У випадаючому списку виберіть положення номера на сторінці (в колонтитулі, на полях, праворуч, ліворуч, або по центру сторінки ).
3
Вибравши необхідне розташування номера сторінки , клікніть по віконечка його візуального відображення лівої кнопкою миші. Після даної дії ви автоматично переміститеся в поле колонтитула для подальшого редагування нумерації сторінок.
4
Якщо вас влаштовує оформлення сторінки і положення нумерації на ній, клікніть двічі в будь-якому місці основного документа лівою кнопкою миші. Даним дією ви завершите роботу з колонтитулами. Щоб знову увійти в режим редагування колонтитулів, клікніть двічі на поле потрібного колонтитула лівої кнопкою миші.
5
Щоб вибрати формат нумерації (арабськими або римськими цифрами, буквами алфавіту) в розділі «Номери сторінок» виберіть пункт «Формат номерів сторінок». У вікні, за допомогою строк випадаючого меню виберіть вид нумерації. В цьому ж вікні можна вказати, з якою сторінки слід починати нумерацію документа. Це може бути корисно, наприклад, при роботі з документом, що мають титульний аркуш, на якому номер сторінки не ставиться.
6
Щоб видалити нумерацію, виберіть в розділі «Номер сторінки » пункт «Видалити номери сторінок», якшо по ньому лівою кнопкою миші. Нумерація буде видалена з усіх сторінок документа.
Зверніть увагу
Принцип нумерації сторінок в версіях нижче Microsoft Office Word 2007 аналогічний описаному, за винятком того, що команда «Номери сторінок» вибирається не так на панелі, а з випадаючого меню поля «Вставка» з основною панелі управління документом.
Для нумерації сторінок в Microsoft Word 2010 використовуються відповідні функції роботи з програмою. Нумерація здійснюється за допомогою колонтитулів - додавання спеціальної області в розмітці документа, куди можна вставити числові і текстові дані.
Інструкція
1
Відкрийте потрібний документ в Microsoft Word 2010, двічі клікнувши на файлі docx або doc. Ви також можете відкрити ваш файл через меню програми, запустивши її через «Пуск» - «Всі програми» - Microsoft Office 2010 - Microsoft Word 2010. Після цього необхідно клікнути по вкладці «Файл» - «Відкрити» і вказати шлях до потрібного документа.
2
Перейдіть у вкладку «Вставка» верхній панелі інструментів додатка. Відкриється меню вибору елементів для додавання на сторінку. Зверніть увагу на розділ «Колонтитули» правій частині вікна Word. В даному блоці клікніть по клавіші «Номер сторінки».
3
Після натискання на кнопку відкриється меню вибору параметрів нумерації. Якщо ви виберіть пункт «Вгорі сторінки», вся нумерація буде відображатися у верхній частині аркуша документа. При виборі параметра «Внизу сторінки» нумерація буде відображатися в рамках нижнього колонтитула. Для вказівки номера на бічній частині аркуша виберіть пункт «На полях сторінки».
4
Після цього задайте параметри розміщення номерів сторінки. Ви можете вибрати будь-який з перерахованих шаблонів відображення шрифту. Після того, як ви виберете потрібний пункт, редактор автоматично пронумерує документ.
5
Після додавання колонтитула вам також стануть доступні опції розділу «Конструктор». Там ви зможете налаштувати оформлення нумерації на парних або непарних сторінках. Щоб відключити нумерацію титульного аркуша, в розділі «Конструктор» виберіть пункт «Особливий колонтитул для першої сторінки».
Корисна порада
Клікнувши правою клавішею миші на номері сторінки у вікні редактора, ви зможете змінити параметри шрифту, розмір відображуваних символів або числовий формат відповідно до ваших вимог. Також доступні опції зміни відступів. За допомогою параметрів редагування колонтитулів ви також зможете включити в номер додаткові дані, наприклад, назва поточної глави.