Як побудувати кошару.

Вівчарство - одна з найприбутковіших галузей сільського господарства. Звичайно, щоб займатися розведенням овець, необхідно не тільки бажання, але спеціальні знання. І, звичайно ж, приміщення, в якому ви будете утримувати тварин.
Інструкція
1
Орендуйте ділянку землі для того, щоб звести ферму або візьміть в суборенду вже наявне господарство. Оформіть всі документи, необхідні для будівництва на обраному ділянці нової кошари або для перебудови вже наявних будівель.
2
Розрахуйте розміри майбутнього приміщення, залежно від того, яку ферму ви збираєтеся обладнати (товарну або племінну), яку породу овець ви збираєтеся вирощувати, скільки приблизно голів ви плануєте утримувати, і які кліматичні умови превалюють у вашому регіоні. Спроектуйте внутрішні відсіки майбутньої кошари так, щоб кількість тварин у кожній секції не перевищувало встановлені норми. Крім того, при розрахунках обов'язково враховуйте і періодичність ягненія овець. Кошари малої місткості зазвичай будують «П» -образної і «Т» -образної форми. Кошари більшої місткості мають прямокутну форму.
3
Закупіть всі необхідні будматеріали та обладнання для будівлі кошари. Зазвичай такі приміщення будуються із збірних ЗБВ-конструкцій різної конфігурації, але можуть бути зведені і з каменю чи цегли. Зверніть увагу, що висота внутрішнього приміщення повинна бути не менше 2,4 м від рівня підлоги. Дах зазвичай двосхилий, ворота - двостулкові з тамбуром.
4
Оберіть тип підлоги для кошари (суцільний, гратчастий). Якщо підлоги суцільні, то вони повинні бути глинобитними у стійлах і бетоновані в проходах. Якщо гратчасті - то з дерев'яних брусків. Ширина щілин у ґратчастих підлогах не повинна перевищувати 20 мм.
5
Встановіть вікна на висоті не менше 1 м від підлоги. Якщо у вашому регіоні суворі кліматичні умови, то з північного боку кошари вікна не встановлюються, а нормована освешенія приміщення досягається шляхом додаткової установки ламп денного світла.
6
Встановіть в кошарі вентиляцію, годівниці та поїлки. Окрасьте їх нешкідливою для здоров'я тварин фарбою.
7
Утепліть кошару . Прокладіть стіни сіном і соломою, обшийте дошками і захисною плівкою. Дах утеплите пінопластом і настелите руберойд. Ворота повинні мати не утеплений тамбур.