Як провести тренінг на роботі.

В даний час популярною формою навчання є тренінги , адже на вісімдесят відсотків вони складаються з вправ та відпрацювання отриманих знань на практиці. Все більше компаній проводять майстер-класи та освітні програми для співробітників, а тепер це належить і вам.
Інструкція
1
Визначте цілі і завдання тренінгу: які навички потрібно розвинути у співробітників, про що буде тренінг, які знання повинні отримати учасники за час проведення заходу. Навчальна програма може базуватися на внутрішніх дослідженнях компетентності співробітників, атестації працівників, відгуках клієнтів, спостережень керівництва.
2
Визначтеся з бюджетом. Якщо гроші дозволяють, можна запросити стороннього фахівця, вибравши навчальну компанію або тренера з досить великої кількості ринкових пропозицій. Коли бюджет малий, проведіть навчальну програму власними силами, поклавши процес на компетентного співробітника або менеджера з персоналу.
3
Попросіть тренера заздалегідь розповісти про програму навчання. Важливо визначити, яким чином ви будете оцінювати ефективність проведеного заходу. Для цього необхідно визначити кілька критеріїв, за якими ви зможете зрозуміти результат. Ви можете розповісти викладачеві про свої побажання до процесу і підсумками тренінгу. При необхідності, корегуйте програму майстер-класу або заходу.
4
Визначте час і місце проведення тренінгу. Оптимальна тривалість для навчального заходу на роботі - один день. Краще буде, якщо тренінг не проводитиметься у вихідні, так як це може заздалегідь викликати негатив співробітників і вплинути на ефективність процесу.
5
Для проведення навчання важливо підібрати приміщення, де всі учасники зможуть легко поміститися і будуть почувати себе комфортно. Бажано, щоб в кімнаті була дошка або фліпчарт, на якій можна писати маркером і прати непотрібне. Заздалегідь подбайте про роздаткових матеріалах: чистих аркушах паперу, ручках, посібниках, схемах. Так ви зможете впорядкувати навчальний процес і зробити його максимально ефективним.
6
Проведіть тренінг, почавши його з правил. Далі слід теоретична частина, а за нею - практична. Бажано запропонувати учасникам рольові ігри, роботу в парі, командні вправи, щоб розкрити тему по максимуму і дати співробітникам придбати і відпрацювати необхідні навички.
7
Зберіть відгуки про захід з співробітників по закінченні тренінгу. Важливо, щоб учасники не писали односкладово, а розкрили тему, повідавши про те, які знання та навички вони придбали.
8
Проаналізуйте відгуки. Поспілкуйтеся з викладачем, щоб більше дізнатися про співробітників. Ці дані допоможуть вам планувати подальше навчання та тренінги в компанії.