Як виявити грижу.

Грижа - досить поширене явище. Поки вона не почала розростатися, не заподіює особливих незручностей. І все-таки простіше видалити грижу доти, поки вона не стала проблемою. Чим швидше ви діагностуєте наявність дефекту, тим простіше вам буде вжити необхідних заходів для позбавлення від нього.
Інструкція
1
У грудного малюка грижа пахової області проявляється наявністю випинання. Зверніть увагу на поведінку дитини. Якщо він постійно плаче, під час чхання і відправлень природних процесів припухлість в паху збільшується, значить, у вашого малюка грижа. Також ви можете помітити, що в горизонтальному положенні припухлість іноді зникає, вправляючись безболісно в черевну порожнину.
2
При наявності пахової грижі у дорослої людини помітна припухлість, яка зникає в лежачому положенні. Надавите на припухлість рукою. При цьому найчастіше ви відчуєте гостру біль в паховій області. Якщо ви своїм рухом вправо випинання, то біль проходить. Врахуйте, що при розростанні грижі в паху може виникнути непрохідність кишечника, яка супроводжується появою слідів крові в калі і високою температурою. За наявності цих симптомів терміново звертайтеся до лікаря. Захворювання може серйозно загрожувати вашому здоров'ю і навіть життю. Також симптомом виникнення грижі може бути біль під час напруги або підняття тяжкості.
3
Самостійно виявити грижу століття можна, не вдаючись до консультації лікаря. Надавите кінчиками пальців на очне яблуко. Зверніть увагу на можливе виникнення набрякання шкіри внутрішніх куточків очей. Це симптом виникнення грижі. Відвідайте окуліста. Він зможе або підтвердити, або спростувати побоювання.
4
Запам'ятайте, що основним проявом утворення грижі є випинання шкірного покриву. У разі виникнення грижі черевної стінки ви помітите невеликі випинання. При пупкової грижі випинання знаходитимуться в області пупка. Не виключено виникнення грижі в післяопераційний період. Якщо ви підозрюєте виникнення грижі, обстежте шов на предмет припухлостей.
Зверніть увагу
З упевненістю сказати про наявність грижі можна тільки після проходження обстеження за допомогою сучасного медичного обладнання. На жаль, грижі невеликого розміру можуть залишатися непоміченими протягом тривалого часу.
Грижі зустрічаються приблизно у 30% дітей, причому найчастіше з'являються пупкові і пахові грижі, як у хлопчиків, так і дівчаток. Причинами цього захворювання є спадкова схильність, різні впливу на плід в період вагітності, а також гормональний дисбаланс майбутньої матері і дитини . Від своєчасності виявлення грижі залежить подальший успіх її лікування.
Інструкція
1
При паховій грижі тканину або орган виходять назовні з черевної порожнини через паховий канал. У хлопчиків частина вмісту може опуститися в мошонку. Проявляється пахова грижа найчастіше у дітей у віці від півроку до двох років. Її можна виявити при плачі, неспокої дитини або піднятті їм важких предметів.
2
Визначити пахову грижу досить просто. У період активності малюка в паховій або пахово-мошоночной області утворюється припухлість. Якщо на утворилася пухлина злегка надавити, то вона зникає - грижа вправляється. Зазвичай батьки самі виявляють пахову грижу. Якщо у вас виникли підозри, необхідно терміново звернутися до лікаря. Іноді грижа дуже схожа на кісту сім'яного канатика або водянку яєчка. Щоб діагностувати дане захворювання, лікар зазвичай призначає УЗД.
3
Пупкова грижа частіше виникає у новонароджених дітей. Вона проявляється в випинанні в області пупка, яке легко вправляється в черевну порожнину при натисненні. Проявляється пупкова грижа під час плачу, крику. Розвитку пупкової грижі сприяють часті запори, тривалий плач, рахіт, знижений тонус м'язів.
4
При незначних розмірах грижі (1,5 сантиметра) вона може бути практично непомітна. Визначити її можна, лише надавав на пупок дитини . Палець при цьому «провалиться» у черевну порожнину, і можна буде легко з'ясувати розміри грижі. Якщо пупкова грижа велика, в області пупка постійно видно припухлість, яка зростає при плачі.
5
Іноді в перші місяці життя малюка грижа може збільшуватися. Однак панікувати не варто. Як правило, пупкова грижа проходить сама по собі, без хірургічного втручання. До оперативного лікування вдаються, якщо пупочное кільце не затягнулося до 5-7 річного віку. Традиційно пупочную грижу лікують масажем, частими викладання на животик, гімнастикою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2Ic1Fa6kcbk
Зверніть увагу
Пахова грижа являє собою вихід внутрішніх органів черевної порожнини за кордон передньої черевної стінки крізь паховий канал. Цими внутрішніми органами може бути кишечник, яєчники, великий сальник. Пахова грижа по зовнішніх ознаках є пухлина в паховій області, так зване випинання. Визначити точний діагноз і виявити наявність пахової грижі можна шляхом огляду хірурга.
Корисна порада
Хворих турбують болі в області грижі, в животі, відчуття незручності при ходьбі. Огляд хворого у вертикальному положенні дає уявлення про асиметрію пахових областей. При наявності випинання черевної стінки можна визначити його розміри і форму.