Як заповнити pdf документ.

Як відомо, документи у форматі PDF не призначені для внесення в них змін після створення. Однак, деякі з них містять форми, які можна заповнювати. Після заповнення такий документ може бути роздрукований разом з внесеними до нього даними.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть останню версію оригінального переглядача Adobe Reader. Якщо переглядати документи у форматі PDF можна за допомогою додатків сторонніх розробників, то для заповнення в них форм необхідний саме оригінальний Reader. Він безкоштовний і доступний як для Linux, так і для Windows. Для його скачування перейдіть за наступним посиланням: http://get.adobe.com/reader/
2
Запустіть Adobe Reader і відкрийте в ньому документ, в якому необхідно заповнити форму. Одночасно відкрийте будь редактор, призначений для роботи з документами у форматі «тільки текст», наприклад, в Linux - KWrite або Geany, в Windows - «Блокнот».
3
Введіть дані, які повинні розташовуватися в полях форми в документі, що не безпосередньо в них, а в текстовий редактор. Для кожного нового поля використовуйте окремий рядок. Документ збережіть.
4
Використовуючи буфер обміну (копіювати - "Control" + "C", вставити - "Control" + "V"), перенесіть дані з рядків у текстовому документі у відповідні поля форми в PDF-документі. Переконайтеся, що, по-перше, поля заповнені правильно, а по-друге, всі дані знаходяться саме в тих полях, які для них призначені.
5
Здійсніть друк PDF-документа. Виготовте то кількість примірників цього документа з заповненою формою, скільки необхідно.
6
Закрийте Adobe Reader. Одночасно з його закриттям відбудеться втрата даних, введених у форму, але у вас залишиться їх копія в текстовому документі. Коли вам буде потрібно знову заповнити форму, можна буде перенести ці дані в поля з текстового документа, а не вводити їх заново.
7
Якщо в документі є всього два-три поля, але в кожному з примірників їх необхідно заповнювати по-різному (наприклад, друкуються вітальні листівки), текстовий редактор можна не використовувати, вручну заповнюючи поля перед кожною печаткою. Врахуйте, проте, що в цьому випадку після закриття Adobe Reader дані, внесені вами в поля форми, виявляться втрачені.