Як відрізнити помилковий гриб. рожевіє чи капелюшок білого гриба на зламі.

З грибів можна приготувати різні смачні страви. Однак не можна забувати про те, що крім їстівних грибів існують їх двійники, які дуже небезпечні. Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, потрібно знати основні відмінності їстівних і неїстівних грибів .
Інструкція
1
Білий гриб вважається одним з найблагородніших, в деяких регіонах його ще називають боровиком. Його можна сушити, смажити, варити, солити, маринувати. У білого гриба є двійник, який називається жовчний гриб. Жовчний гриб неотруйний, але він має дуже гіркий смак, який може зіпсувати все блюдо. Розрізнити ці гриби можна за деякими ознаками. Подивіться нижню поверхню капелюшка гриба. У справжнього білого гриба вона повинна бути білого, жовтуватого або зеленого кольору, у двійника вона рожевого кольору. Розламати капелюшок. Якщо на розломі колір гриба не зміниться, значить, він їстівний, якщо злам почне рожевіти, значить це двійник. Спробуйте гриб на смак. Білий гриб буде позбавленим смаку, жовчний дуже гірким.
2
Печериця дуже поширений гриб. Купити його можна в будь-який час року. Більшою мірою печериці вирощують в промислових масштабах, але деякі збирають їх у лісі. Грибом, з яким можна печериця переплутати, є бліда поганка. Уважно огляньте гриб. Пластинки печериці рожеві або бурі (залежно від ступеня зрілості), а у поганки вони тільки білі. Ніжка печериці завжди пряма, а у поганки вона може бути з ущільненнями.
3
Підберезник - це гриб, який за смаковими якостями майже не поступається білому. Збираючи цей гриб, можна наштовхнутися на хибний підберезник. Огляньте капелюшок гриба. Колір правильного гриба темний або плямистий, а у помилкового гриба світлий. Розламати капелюшок. У помилкового гриба розлом змінить колір і стане рожевим. На ніжці неїстівного гриба дуже часто бувають ущільнення.
4
Опеньки добре підходять для засолювання та маринування, хоча їх можна і смажити. Вважається, що вживати в їжу потрібно тільки капелюшки цього гриба, так як ніжки не дуже смачні. У їстівних опеньків є небезпечний двійник. Помилковий опеньок дуже схожий на справжній гриб, розрізнити їх можна по капелюшку і пластинках. Уважно огляньте капелюшок, вона повинна бути жовто-коричневого кольору. Яскраво-жовтий колір капелюшка видає помилкового опенька. Переверніть капелюшок і подивіться на пластинки. У справжнього гриба вони світло-бурі з цятками, а у помилкового мають зеленуватий відтінок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sp6NcAl1aK0
Зверніть увагу
Не беріть гриб, якщо його зовнішній вигляд волає у вас сумніви.