Як розмножувати ялина.

Якщо перед вами стоїть завдання розмножити ялина , вирішите, який саме спосіб віддати перевагу. Найпростіший - розмноження пересадкою молодої порослі. Спосіб складніше, більш витратний за часом і трудомісткий - за допомогою висадки насіння. Як переваги першого - швидкість. Основна причина, чому варто вибрати другий - можливість виростити відразу багато пагонів.
Вам знадобиться
  • - Або саджанці, або насіння;
  • - грунт;
  • - добрива;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Озбройтеся лопатою і вирушайте в ліс, якщо збираєтеся розмножувати ялина пересадкою молодої порослі. Вибирайте невисокі пагони (до 0,4 м.), У яких утворилося не мене 3-4 ярусів гілок. Ще один важливий фактор, на який варто звернути увагу - відсутність уражених ділянок на корі стовбура. Міцні і здорові пагони слід акуратно викопати. Для цього окресліть пристовбурні кола діаметром приблизно 35-40 см. Окреслюючи кожен наступний круг, поступово заглубляйте лопату, поки не відчуєте, що можете вийняти ялина з грудкою землі і не пошкодити кореневу систему молодого деревця.
2
Посадіть викопані саджанці на ділянці в передуватиме ялина але підготовлені ями. На дно рекомендується помістити ростить ялина ний сміття (тирсу, стружку, гілки листяних дерев), додати перепрілий гній і подвійний суперфосфат. Не забудьте тщатся ялина але утрамбувати ґрунт навколо ялини, полити і замульчувати будь-яким почвопокровним матеріалом.
3
Заготовте восени визріли шишки. Дайте їм полежати 1-2 місяці, а потім вийміть з них насіння. Висівайте їх на розсаду приблизно в лютому, але будьте обережні, вони досить дрібні, тому їх краще змішати з чистим річковим піском. В якості землі візьміть суміш торфу, перегною і землі для кімнатних рослин. Перед посадкою насіння землю обязат ялина але полийте. Після посадки укрийте розсаду поліетиленовою плівкою і поставте в помірно тепле місце. Періодично відкривайте ящики для провітрювання. Коли сходи проклюнутся, плівку слід прибрати, а розсаду переставити на освітлений підвіконня. Пам'ятайте, що ялина не любить прямих сонячних променів і ваші деревця стоїть в середині дня злегка притіняти.
4
пікірують розсаду, коли вона досягне 7-10 см. Першочергова ялина ній для цих цілей вибрати керамічні горщики, в яких внизу передбачено зливний отвір для виходу зайвої вологи. Через тиждень після пересадки підгодуйте будь-яким гумінових добрив. Подальша агротехніка догляду за деревцями полягає в підгодівлі, поливах і розпушуванні. На постійне місце пересаджують свої їли восени, передуватиме ялина але вирив ями і удобривши їх перепрілим гноєм.