Як створити портфоліо класу. Як оформити древо моєї родини в портфоліо.

Класний керівник складає портфоліо свого класу для того, щоб відобразити в ньому результати виховної діяльності. У цю папку він збирає документи, що підтверджують високі результати вихованців в будь-яких конкурсах, змаганнях, фестивалях, а також розробки "відкритих" заходів або занять.
Інструкція
1
Створюйте портфоліо класу, виходячи зі своєї фантазії, а також побажань і творчості дітей. Використовуйте для оформлення кольоровий папір, олівці, малюнки дітей, фотографії (спільні з класом, а також індивідуальні).
2
Почніть збирати матеріал з першого року вашої роботи в якості класного керівника в даному класі. Поступово, до випускного класу, вам вдасться представити справжню літопис шкільного життя.
3
Красиво оформіть титульний аркуш, приклейте першу загальну фотографію класу, вкажіть на ньому дату, з якою ви починаєте збір інформації. Якщо у класу є девіз або назва, відобразите це на титульному аркуші.
4
Розділіть весь матеріал на декілька розділів. Наприклад, можна окремо виділити інформацію про спортивне життя класу або про роботу з ветеранами Великої Вітчизняної війни, про походи і відвідуванні виставок, театрів.
5
Приклейте окремі фотографії учнів та підпишіть не тільки ім'я і прізвище дитини, а також вкажіть його таланти, захоплення або особливості характеру.
6
Якщо ви спільно з хлопцями відправлялися на екскурсію в якийсь інший місто, то розмістіть в портфоліо в окремому файлі фотографії з цієї поїздки. Попросіть написати дітей есе про враження від даної поїздки і теж розмістіть їх в даному розділі. Приклейте фотографії відвіданих вами цікавих і пам'ятних місць.
7
Обов'язково вкладіть в портфоліо грамоти, дипломи, листи подяки з різноманітних конкурсів, олімпіад, конференцій, фестивалів. Помістіть також в окремі файли найцікавіші і вдалі роботи дітей (реферати, твори, збірники авторських віршів, малюнки, аплікації, вишивку і і т.д.).
8
Якщо ви проводили спільно з дітьми "відкриті" класні години, КВН, вікторини, то варто помістити фотографії і розробку заходів.
9
Відобразите в портфоліо роботу з батьками: фотографії і сценарії спільних класних вечорів, днів сімейного відпочинку, спортивних змагань для всіх членів сім'ї і т.д. Якщо ваші родини брали участь в яких-небудь конкурсах, наприклад, складаючи родовідне древо, то таку роботу (оформлене генеалогічне древо сім'ї) обов'язково вкладіть в папку.
10
Вкладіть також список класу, вказавши в ньому постійні доручення дітей в колективі та інформацію про позаурочної зайнятості дітей в гуртках, секціях, клубах.
11
Якщо ваші вихованці мають високі досягнення в спорті, то помістіть в файл медалі, грамоти, сертифікати та фотографії зі спортивних матчів різного рівня.
12
Останній лист портфоліо залиште для відгуків та побажань хлопців.
У сучасному освітньому процесі дуже затребуване складання портфоліо як індивідуальних, так і колективних. Портфоліо класу - це своєрідна папка з документами, в яких відображені всі досягнуті результати у позаурочній діяльності учнів.
Інструкція
1
На початку папки, безумовно, потрібно розмістити матеріал, що характеризує класний колектив. Вклейте спільну фотографію і вкажіть навчальний рік.
2
Далі варто вкласти список вихованців, їхні дані (прізвище та ім'я), дату народження та домашню адресу, а також номери телефонів для контакту.
3
Обов'язково оформите соціальний паспорт сімей вихованців. У ньому вкажіть інформацію про сім'ї: наявності багатодітних або неповних сімей, які потребують допомоги, наявності сімей, де батьки є інвалідами або пенсіонерами.
4
Відобразіть в портфоліо позаурочну зайнятість дітей: які гуртки чи секції відвідує дитина, чим захоплюється.
5
Позначте також, яке постійне доручення мають діти: є старостою, членом редколегії, входять до складу активу класу і т.д.
6
Необхідно показати в схемі або в таблиці, як розвинене самоврядування в колективі. Наприклад, клас поділений на загони або бригади, що відповідають за певну частину діяльності. Наприклад, можна виділити загони "Трудовий десант", "Непосиди", "Знайки" і т.д.
7
Помістіть в портфоліо ваше планування в роботі з дітьми: назва і приблизні дати проведення класних годин, відкритих заходів (вікторин, конкурсів, театральних фестивалів, літературних вітальнях і т.д.).
8
Далі потрібно відобразити вже досягнуті результати у виховній діяльності. Це можна зробити, розмістивши фотографії про різних святах і конкурсах, а також відгуки дітей про ці заходи. Цікаво буде виглядати фотоколаж, складений з дитячих знімків.
9
В окремий файл потрібно вкласти грамоти та дипломи дітей.
10
Також помістіть в портфоліо найцікавіші творчі роботи хлопців: вірші, твори, реферати, малюнки, вишивки тощо.
11
Запропонуйте вихованцям написати есе на тему "Моя шкільна життя" і вкладіть в кінець папки. На випускному вечорі хлопцям буде цікаво прочитати свої роботи.