Як викопати колодязь на дачі.

По-перше, переконайтеся, що грунтові води в даній місцевості залягають відносно неглибоко. Про це можна дізнатися у сусідів, які оселилися раніше і вже вирішили водну проблему. Якщо в окрузі рівень води і глибина колодязів приблизно однакові, значить, водоносний шар щодо горизонтален, і ви вільні на своїй ділянці.
Інструкція
1
Виберіть найвище місце, щоб талі води не стикалися до майбутнього колодязя. Розрахуйте, щоб до туалету, гнойових куп та інших джерел забруднення було не менше 30 метрів, а до вашого будиночка не менше 5 м і приступайте до роботи. Рити шахту можна двома способами. Перший. Копайте всю глибину шахти до водоносного шару, вичістьте, вирівняйте дно колодязя і приступайте до зміцнення стін. Для цього викачали зайву воду і встановіть першу раму зрубу з найбільш товстих колод. Строго вертикально встановіть перший вінець. На перший вінець покладіть другий і так далі до верху. Шви між вінцями промазуйте глиною. Щоб уникнути перекосу зрубу, з внутрішньої сторони в кутах прибивайте міцні дошки. Після того, як вінці встановлені, дно колодязя засипається шаром піску і шаром гравію. Це забезпечуватиме природну фільтрацію води.
2
Якщо глибина залягання ґрунтових вод більше 40 метрів, переважніше рити шахту ділянками і нарощувати зруб зверху. Це другий способ.Первая, сама нижня рама повинна мати загострені краю, а краще взагалі її виконати зі сталі. Щоб виключити перекоси зрубу, підривайте грунт одночасно на всі 4 вінця. При цьому зруб сам під своєю вагою буде опускатися вниз. Якщо ви вирішили зміцнити шахту бетонними кільцями, то проробляти цю роботу також простіше, починаючи зверху. Кільце за кільцем, в міру підкопування ґрунту під ними, опускаються до води. Оптимальний діаметр кілець 100 см. Вони не громіздкі і не важкі, і з ними можна працювати вручну.
3
Верхня частина колодязя, оголовок, повинна захищати воду від попадання пилу, снігу, трави, іншого сміття і перешкоджати промерзання колодязя взимку. Кришка може бути виконана з будь-якого матеріалу і повинна щільно закриватися. Колодязі на ділянках зазвичай вінчані дахом, яка виконує ще й декоративні функції.