Як зняти дешеве житло.

Кожен квартиронаймач бажає заощадити на оренді житла і зняти його по самій вигідною ціною. Адже плата за орендовану квартиру, особливо в мегаполісі, може серйозно підточити будь-який бюджет. Чи існують реальні кроки, які сприяють скороченню витрат на оплату оренди квартири або будинку? Спробуємо підсумувати досвід бувалих наймачів.
Інструкція
1
Можна спробувати займатися пошуком житла, не вдаючись до допомоги спеціалізованих агентств, самостійно. Один з варіантів: поцікавитися у родичів, друзів і знайомих, не здає чи хто-небудь з їх оточення будинок або квартиру. Мінусом такого методу є те, що можна дуже довго чекати, поки вам знайдуть підходящий варіант. Та й імовірні складнощі у взаєминах з власником житла можуть зіпсувати відносини з близькими вам людьми, які при наймі давали вам позитивні рекомендації.
2
Поширений метод: розклеїти оголошення в особливо людних місцях. Пропозиції, звичайно, надійдуть, але вам доведеться витратити чимало зусиль і часу на роздруківку і розклеювання оголошень. Крім того, двірники мають звичай зривати оголошення в «несанкціонованих» місцях.
3
Можна пошукати житло за допомогою інтернету. Практично в кожному місті існують безкоштовні віртуальні дошки оголошень, де можна розмістити і своє. Але слід врахувати, що переважна кількість оголошень на таких ресурсах розміщується ріелторами, так що може піти чимало часу, поки ви безпосередньо не зв'яжетеся з відповідним вам власником. Хоча, звичайно, вам може просто пощастити, втім, як і в перших двох випадках.
4
Якщо є така можливість, то дочекайтеся сезонного напливу пропозицій у цьому сегменті ринку. У місті пік пропозиції випадає на зиму, весну і початок літа. Найневигідніше час - шукати знімну квартиру на початку осені, в цей час в містах трапляється наплив студентів. Правда, дана закономірність стосується тільки житла так званого економ-класу. Житло за містом, природно, користується найбільшим попитом, а отже, і найбільш дорого обходиться наймачеві в літній період.
5
Район має значення. Слід ретельно розрахувати, в якому місці вигідніше знімати житло . Задумайтесь над тим, що, знявши квартиру десь на околиці міста, ви можете благополучно витратити різницю на дорогу, до того ж витратите силу-силенну безцінного часу на виснажливі поїздки в міському транспорті. Правда, якщо місце вашої роботи чи навчання розташовується на околиці, то в такому випадку престижний центр вам не потрібен - час цінніше.
6
Квартири без меблювання коштують дешевше, ніж з нею. Звичайно, складно уявити своє життя в порожній квартирі з розкладачкою або надувним матрацом, але можна, наприклад, домовитися з господарем про покупку меблів в рахунок орендної плати. Також є можливість купити недорого стару меблі або сучасні меблеві комплектуючі, які можна зібрати самому, як конструктор.
7
Не соромтеся торгуватися - ринок є ринок. Найкраще почати домовлятися про ціну по телефону, тому що безпосередньо на місці господарі збивають ціну менш охоче, вважаючи, що раз вже ви приїхали, значить, можна для пристойності скинути хіба що символічні 300-400 рублів. Якщо у квартири є який-небудь виражений недолік, вкажіть на нього господареві або ріелтору і постарайтеся максимально збити ціну.
8
Якщо для вас основною метою є низька вартість оренди житла, то зупиніть свою увагу на квартирах, розташованих на першому поверсі, не мають балкона. Дешевше обійдеться знімне житло , в якому відсутні домофон і телефон.
Москва - місто великих можливостей. Величезне число людей з інших міст їдуть до столиці, щоб зробити кар'єру. І зовсім небагато новоприбулі можуть дозволити собі відразу купити квартиру. Тому перший час житло доводиться орендувати.
Інструкція
1
Щоб знайти гарне житло в Москві, потрібно подбати про це заздалегідь. Для початку обдзвоните всіх родичів і друзів. Можливо, хтось здає квартиру в Москві, або знає того, хто пускає мешканців. Це дозволить заощадити пристойну суму на відсотках агентству нерухомості.
2
Якщо знайти житло через знайомих не вдалося, можна спробувати підібрати квартиру за допомогою інтернету. Пошукайте сайти з оголошеннями про здачу квартир в оренду. Найбільш популярними є портали www.irr.ru, www.kvartirant.ru, www.flatroom.ru. На них можна знайти повідомлення від власників житла і домовитися про винаймання безпосередньо.
3
Домовляючись з власником про оренду житла, обов'язково перевірте його документи. Саме основне - паспорт господаря квартири та свідоцтво про власність. Квартира повинна цілком належати орендодавцю, інакше можуть виникнути претензії з боку інших власників житла. Так само заздалегідь домовтесь про квартирній платі. Швидше за все, крім обумовленої суми вам потрібно буде вносити гроші за електрику та міжміські телефонні переговори. Іноді сюди входить оплата води за лічильником.
4
Обов'язково укладіть договір з господарем квартири. Там повинна бути вказана вартість оренди і те, на який термін здано житло . Іноді до цих документів прикладають перелік цінних речей, що знаходяться в квартирі. Щоб потім не було скарг ні з боку господарів, ні з боку мешканців.
5
Якщо знайти самостійно житло в Москві не виходить, доведеться звернутися до професіоналів. Тут потрібно бути гранично обережним. Ні в якому разі не піддавайтеся обману шахраїв. Оренда однокімнатної квартири в Москві не може коштувати 10 000 рублів. Мінімальна ціна за однушку на околиці столиці - 18 000 - 21 000 рублів. Оголошення нижче цієї вартості, швидше за все, просто приманка для довірливих приїжджих.
6
Укладаючи договір з агентством, уважно прочитайте документ. Особливу увагу зверніть на пункти, в яких вказані терміни пошуку квартири і вартість послуг агента з нерухомості. Найчастіше ця сума становить вартість одного місяця оренди. Тому будьте готові після того, як вам підберуть підходяще житло , внести потрібну кількість грошових коштів.
7
Швидше за все, орендодавець попросить вас оплатити відразу перший і останній місяці проживання або внести заставний внесок. Приплюсуйте до цього відсотки агенту з нерухомості. У підсумку одноразова сума за пошук і оплату оренди житла складе від 50 000 рублів.