Як навчитися затримувати дихання по водою.

Рівень майстерності плавця і задоволення, яке він отримує в воді, безпосередньо залежить від контролю дихання. Чим довше ви зможете затримувати подих без дискомфорту і страху, тим краще ви зможете пірнати і підкорювати водні глибини.
Інструкція
1
Тривалість затримки дихання як під водою, так і на повітрі, безпосередньо залежить від обсягу ваших легенів. Поступово збільшуйте його, щоб легені і діафрагма змогли зберегти якомога більше кисню після вдиху. Розтягуйте подих , намагаючись вдихати і видихати усвідомлено, повільно і спокійно. Ви можете робити це в транспорті, в кіно, в будь-якому зручному для вас місці. Зберігайте мовчання і спокій, не відволікайтеся на зовнішні подразники. Повільно вдихайте, вважаючи секунди. Видихайте під рахунок, поступово намагаючись зрівняти вдих і видих. З кожним разом намагайтеся розтягнути вдих і видих, зробити їх більш тривалими.
2
Ускладнюйте вправи по розтягуванню дихання. Скористайтеся вправами з йоги. Повне йогівські подих спокійне і розмірене. Воно починається з живота, плавно переходить в діафрагму, останньою піднімається груди. Видих відбувається в зворотній послідовності: виходить повітря з легень, потім з діафрагми, останнім звільняється живіт, злегка приживаючись до хребта.
3
Коли ви навчитеся розтягувати подих , виконуйте затримки після вдиху і видиху. Не мучте себе відмовою від кисню, нехай затримка дихання стане комфортною. Поступово затримки стануть довше. Робіть цю вправу будинку вранці. Практикуйте його в басейні, хоча зберігати затримку дихання під водою набагато складніше.
4
Перед зануренням у воду виконуйте штучну вентиляцію легенів. З силою вдихайте і видихайте повітря. Намагайтеся поштовхом випустити повітря назовні - швидко, але до кінця. Вдихи так же робіть різкими і повними. Через пару хвилин такого дихання тіло насититься киснем і протягом декількох хвилин дихати зовсім не захочеться. Однак не опускайтеся в воду відразу після такого дихання: воно може викликати запаморочення.
5
Під час плавання синхронізуйте рух з подих м. Піднімаючись над водою, робіть вдих. Видихайте у воду, опускаючись вниз. Зберігайте амплітуду руху і дихання, дотримуйте строгий ритм вдихів і видихів.
Зверніть увагу
Чи не виконуйте дихальні вправи у воді без нагляду: ви можете втратити свідомість.