Як годувати биків.

Відтворювальна здатність биків в основному залежить від умови їх утримання і збалансованого годування. Для цього потрібно виходити з біологічних особливостей організму тварини, природних здібностей і засвоєння різноманітних видів кормів. Такий підхід до бика забезпечить високу продуктивність і плодючість.
Інструкція
1
Важливе значення в годівлі биків має повноцінний раціон, який повинен бути забезпечений вітамінами, великою кількістю і гарною якістю протеїну, мінеральними речовинами. Увімкніть у харчування тваринного корму, багаті протеїном, це підвищить його статеву активність і здатність сперматозоїдів до запліднення. Поряд з кількістю протеїну варто враховувати вміст вуглеводів - цукрів. На 100 грам перетравного протеїну має припадати 150 грам цукру в зимовий період і 80-110 грам влітку.
2
Однорічною бичкам необхідно забезпечити рясне годівля, в цьому віці їх вага повинна складати приблизно 380 кілограм, не менше. Бичков постарше, поступово перекладаєте на помірне годування. Таке вирощування і годування забезпечить оптимальні умови для їх розвитку і зростання, прискорить статеве дозрівання, запобіжить ожиріння.
3
Основним раціоном для молодого бичка має стати бобово-злакова сіно з хорошими смаковими якостями і яскравим зеленим кольором. Для зростаючих бичків комбікорм не повинен бути занадто складним, до нього повинен входити один зерновий інгредієнт - овес або кукурудза, плюс до нього додають компонент, який містить велику кількість білка - сухий обрат або шрот.
4
У годівлі биків має бути задоволене їх потреба в мікроелементах: міді, марганцю, кобальту, йоді і цинку. Вміст мікроелементів в різних кормах залежить від грунту, зони і добрив. Приділіть особливу увагу забезпеченню биків вітамінами D, A, E. Для задоволення потреби тварин у вітаміні А, давайте їм корм з вмістом каротину. Влітку - це зелена і свіжа трава, а взимку - хороше і якісне сіно.
5
У зимовий період рекомендована наступна структура раціону: сіно гарної якості - 40-45%; гранули або трав'яне борошно - 8-10%; концентрований корм - 40-45%; спеціальні добавки 4-5%. У літній період: сіно - 23-25%; гранули або трав'яне борошно - 7-8%; зелений корм - 34-35%; концентрований корм - 33-35%; спеціальні добавки і тваринні корми - 1%.