Як зв'язати тюбетейку. Тюбетейка гачком.

Традиційна в багатьох країнах Сходу тюбетейка давно завоювала популярність і в інших регіонах. Вона відмінно оберігає від сонячного удару. Особливо корисний такий головний убір у місцях з континентальним кліматом, де влітку дуже велика різниця між денними і нічними температурами. В'язати тюбетейку найкраще гачком стовпчиками, простими або з накидом. Прикрасити її можна вишуканим в'язаним візерунком, вишивкою, бісером.
Вам знадобиться
  • - бавовняні нитки;
  • - гачок по товщині ниток;
  • - бісер, кольорові нитки для прикраси;
  • - голка.
Інструкція
1
Оберіть для тюбетейки бавовняні нитки, товсті або середньої товщини. Це може бути гарус або «ірис» в 2-3 додавання. Для гарусу підійде гачок №2, для змотаного в кілька ниток «ірису» - 2,5. В'язка повинна вийти дуже щільною, особливо у верхній частині.
2
Зробіть ланцюжок з 5 повітряних петель і замкніть її в гурток. Зв'яжіть в кільце 10-12 простих стовпчиків. Розподіліть їх рівномірно по колу. Тюбетейку можна в'язати колами або спіраллю. У першому випадку замкніть коло напівстопчиком і зробіть 1 повітряну петлю на підйом. При другому варіанті ряди будуть плавно переходити один в іншій. Для того, щоб у міру віддалення від центру рівномірно додавати петлі, позначте вузликом іншого кольору початок другого ряду.
3
Під час в'язання наступних рядів через рівні проміжки додавайте петлі. Пров'яжіть 2 петлі в перший стовпчик попереднього ряду, зробіть ще 4-5 стовпчиків і знову додайте 1 стовпчик. У міру віддалення від центру проміжки між додатками петель збільшуються. Слідкуйте, щоб краї його були рівними. Хвиляста лінія виходить при додаванні занадто великої кількості петель. У цьому випадку краще розпустити останній ряд і пов'язати його знову, зменшивши кількість нових стовпчиків.
4
Коли у вас вийде злегка опуклий круг діаметром 12 см, зв'яжіть кілька рядів із зменшенням кількості петель. Це потрібно для того, щоб тюбетейка не звалюються з голови. Зменшуйте кожен ряд на 4 петлі, пров'язуючи разом по 2 стовпчики через рівні проміжки. В'яжіть таким чином не більше п'яти рядів. У вас повинно вийти щось на зразок блюдця з низькими краями.
5
Бортик в'яжіть по колу без додавання або зменшення петель. Висота його 4-5 см. Можна в'язати весь час однією і тією ж в'язкою, а можна по краю зробити ажурний візерунок. Це можуть бути зубчики або мушлі. Наприклад, таким малюнком. Від початку ряду зв'яжіть ланцюжок з 3 повітряних петель, пропустіть 2 стовпчики попереднього ряду, пров'яжіть 3 стовпчики з накидом, 3 повітряні петлі над 2 стовпчиками, 1 напівстовпчик в стовпчик попереднього ряду. Повторюйте малюнок до кінця ряду. У наступному ряду в дуги зв'яжіть по 3-4 стовпчика, а над стовпчиками зробіть напівстовпчик. Можна взяти і будь-який інший мереживний малюнок.
Корисна порада
Можна пов'язати тюбетейку і з вовни, якщо вона досить щільна і жорстка. Для вишивки краще вибрати геометричний або рослинний орнамент.