Як дізнатися хвороба по нігтях. Як дізнатися захворювання по нігтях відео.

Здавалося б, ну що такого в нігтях? У когось вони доглянуті з красивим манікюром, в інших - звичайні, коротко стрижене. Але все не так просто, тривалі дослідження показали, що саме стан нігтів відображає рання поява захворювання. Вони несуть інформацію про майбутні хвороби задовго до прояву симптомів. У Китаї доктора-клініцисти кілька століть збирали і накопичували знання про діагностику захворювань за зовнішнім виглядом та формою нігтів людини.
Інструкція
1
Подивіться уважно на нігтьові лунки. У людей з легеневими захворюваннями, а також у активних курців вони будуть маленькими і тоненькими. Відсутність лунки на нігті безіменного пальця говорить про проблеми з лімфатичною системою і обміном речовин. Якщо лунки відсутні на всіх нігтях руки - це нестача вітаміну В-12, проблеми з щитовидною залозою і порушення системи кровообігу. Лунки блакитного кольору - ознака явних проблем з печінкою.
2
Також зверніть увагу на забарвлення нігтьової пластини. У здорової людини ніготь ніжного рожевого кольору. Жовтувата забарвлення - необхідно перевірити стан печінки. Яскраво-червона - можлива еритремія. Блакитно-фіолетовий колір буває при вроджених вадах серця, а біло-блакитний - привід здатися невропатолога і гастроентеролога.
3
Білі цятки на нігтях попереджають про порушення діяльності ЦНС, а ознакою порушень функцій мозку можуть служити жовтуваті плями на нігтях. Синюшна забарвлення видає серцево-судинну патологію. Бліді нігті вказують на недокрів'я, брак заліза, мікроелементів і вітамінів. При ураженні кори надниркових залоз нігті можуть бути білявими, а молочно-білими - при цирозі печінки.
4
Сірий колір нігтьової пластини може бути при нападі малярії, а чорний - при тромбозі плечової артерії або діабетичної гангрени. Безіменний палець, «прикрашений» білими цяточками, сигналізують про відкладення кальцію в нирках. Якщо на вказівному пальці є білі цяточки, то це говорить про скупчення в легенях кальцію.
5
Проте варто пам'ятати, що в якому б стані не знаходилися ваші нігті, консультацією лікаря не потрібно нехтувати. Нігті можуть вам подати сигнал, що в організмі стався збій, але визначити правильний діагноз і призначити грамотне лікування зможе тільки лікар.