Як замінити каналізаційні труби. Як замінити каналізаційну трубу в.

Каналізаційна мережа використовується як стоку для використаних господарсько-побутових вод. В основі внутрішньої каналізації лежить мережа трубопроводів, в яку входять стояки, відвідні труби і випуски, з'єднані з раковинами, унітазами, ваннами. Установка і заміна каналізаційних труб має свої особливості.
Вам знадобиться
 • - Нові труби;
 • - монтажні інструменти;
 • - гумові кільця для труб.
Інструкція
1
Прокладіть всі необхідні ніші, штроби, отвори в стінах і перекриттях, які знадобляться для монтажу системи каналізації. Обов'язково почистите підлогу, оштукатурьте ділянки стін, над якими буде відкрито проходити трубопровід, прорийте траншею для випуску і закінчите всі роботи, що вимагають застосування відкритого вогню.
2
Почніть монтаж системи з випуску, далі знизу вгору зберіть стояк. Тепер, починаючи від його хрестовин, зробіть монтаж відводів. Направте рас труби елементів у напрямку до стікає потоку. Виконуйте ухили.
3
Подбайте про те, щоб при експлуатації не було викривлення трубопроводів, встановивши теплове подовження пластиків. При монтажі розтрубних з'єднань, що мають гумове ущільнення між підставою розтруба і торцем труби , залишають 10-мм зазор. Він скомпенсірует теплове подовження двометрових труб.
4
Простежте за тим, щоб під час монтажу прихованих труб викривленість осі на ділянках стояка та відводів не перевищувала товщину стінки труби трубопроводу. Для цього через кожен метр в трубі встановлюються гумові кільця або трійники під кутом 87,5 °, щоб прокладається з ухилом труба правильно входила в розтруб. Щоб саме кільце не пошкодити при монтажі, на гладкий вставляється кінець труби поміщають фаску і змащують гліцерином, силіконовою змазкою або навіть милом (але ні в якому разі не маслами).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hx5xvVeW9wk
Зверніть увагу
Труби потрібно обернути 2-3 шарами толю або пергаміну на місці перетину з будівельними конструкціями, а отвір закласти на всю глибину цементом. Сантехнічні прилади встановлюйте після всіх оздоблювальних робіт.
Корисна порада
На відкритих трубах встановлюйте опори частіше, ніж, приміром, на горизонтальних - через кожні 0,4 м і через 1 м - на вертикальних, зазвичай в нижній частині розтруба. Металеві хомути опор і труби з'єднуються гумовими або пластиковими прокладками.
Як правило, заміна каналізаційного стояка в окремо взятій квартирі проводиться тільки в крайніх випадках, коли старий чавунний стояк проіржавів, потік або потрібно знизити рівень горизонтального трубопроводу.
Вам знадобиться
 • - болгарка
 • - стамеска
 • - різні викрутки
 • - відро
 • - штукатурка
 • - силіконовий герметик (Не кислотний)
 • - драбина
 • - молоток
 • - труби з ПВХ? 110
 • - гумові манжети
 • - трійники і компенсатори того ж діаметру
 • - металеві хомути
Інструкція
1
Перед роботою домовтеся із сусідами зверху про час, коли їм ні в якому разі не можна буде використовувати каналізацію.
2
На висоті близько метра від трійника зробіть болгаркою надріз каналізаційної труби стояка. Чи не зрізайте трубу повністю. Такий же надріз труби зробіть вгорі на відстані 6-8 см від стелі. Вставте в надріз металевий клин (викрутка, зубило) і вдарте по ньому молотком кілька разів. Чавунна труба рівно лопне по периметру, вийміть шматок труби з стояка. Обережно, вона дуже важка! На верхньому залишку труби зніміть болгаркою конусну фаску по колу.
3
Нижній ділянку каналізаційного стояка складається з самої труби (яку вже обрізали) і трійника. Іноді на ньому встановлюється муфта і ревізія (невеликий люк для чищення). Спробуйте розгойдати цю частину стояка вручну і витягнути її з розтруба. Якщо це неможливо, акуратно зріжте трійник болгаркою, обов'язково зберігши розтруб. Ретельно очистіть його від бруду.
4
Зберіть майбутній каналізаційний стояк «начорно». Подгоните його за розмірами. Встановіть в розтруб пластиковий трійник. Якщо його діаметр відповідає діаметру розтруба, то перехідною патрубок не буде потрібно. Розберіть примірювальну збірку, встановіть на стіні кріпильні хомути, які зафіксують каналізаційний стояк з ПВХ.
5
Встановіть всі манжети на труби фаскою назовні і змастіть їх силіконовим герметиком по колу. Промажте герметиком також фаски на кінцях труб (особливо на верхній чавунній трубі), інші деталі. Зберіть стояк, дотримуючись той же порядок, що і при примірці. Затягніть гвинти на хомутах.Обично проста збірка стояка не викликає ускладнень і триває не більше двох годин. При складній заміні все ж краще звернутися до фахівців.
Зверніть увагу
Сьогодні труби для каналізації виготовляються з ПВХ або міді. Для заміни чавунного стояка на мідний необхідно запросити фахівця, що володіє навичками мідної пайки. Якщо ви вирішили поставити каналізаційний стояк з ПВХ, то є можливість зробити це самостійно, якщо ви вмієте користуватися слюсарним інструментом. В іншому випадку краще запросити майстрів з вашого ЖЕКу.