Як вивести цвіль з тканини. Як вивести грибок на меблів.

Цвіль - це грибок, поселяющийся в сирих приміщеннях на стінах і меблів. Також він може з'явитися на будь-якому одязі, якщо вона довго лежала в сирому виді не випрати. Залежно від різновиду грибка цвіль може мати різний окрас - від білого до чорного. Видалити що з'явився грибок звичайним способом неможливо, тому перед пранням необхідно провести обробку плям.
Вам знадобиться
 • - Хлорсодержащие відбілювачі;
 • - «Ваніш» для кольорових тканин;
 • - лимонний сік;
 • - лимонна кислота в пакетиках;
 • - сіль;
 • - оцет;
 • - засіб для видалення цвілі;
 • - нашатирний спирт;
 • - скипидар;
 • - перекис водню;
 • - порошок;
 • - губка.
Інструкція
1
Добре видаляють грибок хлорвміщуючі кошти. Нанесіть будь-який засіб на плями, залиште на 15 хвилин, виперіть тканина звичайним способом. При пранні додайте хлорвміщуючі засіб в пральну машину. Але такий спосіб можна використовувати тільки для білих міцних тканин. Якщо тканина кольорова, вовняна або тонка, то використання хлорсодержащего відбілювача призведе до псування виробу.
2
Для кольорових, тонких, вовняних виробів використовуйте засіб для видалення плям «Ваніш». Для використання приготуйте кашку із засобу і води, нанесіть на плями цвілі, залиште на 30 хвилин, виперіть в пральній машині, при пранні додайте в машину дві мірні ложки засобу.
3
Також ви зможете видалити цвіль, якщо нанесете на плями суміш лимонного соку або столового оцту з сіллю. Для використання змішайте лимонний сік або оцет в рівних пропорціях, нанесіть густим шаром на пляму, залиште на 1 годину, виперіть в пральній машині. Замість натурального лимонного соку можете використовувати лимонну кислоту в пакетиках. Розведіть 25 г на 50 мл води і використовуйте зазначеним способом.
4
У відділах побутової хімії ви можете придбати засоби для видалення цвілі з тканин. Для використання прочитайте інструкцію і зробіть обробку відповідно до рекомендацій виробника.
5
Добре видаляє цвіль нашатирний спирт. Для використання розведіть 1 частина спирту з 1 частиною води, нанесіть на плями цвілі, дайте складу висохнути, виперіть виріб звичайним способом.
6
Якщо на тканині багато цвілі і обробкою плям не обійтися, то використовуйте розчин води і перекису водню. Для використання розчиніть 30 таблеток перекису в 5 літрах теплої води, замочіть виріб на ніч, прополощіть, виперіть в мильному розчині.
7
На делікатних і вовняних тканинах виводите цвіль за допомогою скипидару. Змочіть губку, нанесіть скипидар на цвіль, залиште на 1 годину, виперіть виріб.
8
Щоб запобігти появі цвілі, ніколи не залишайте речі мокрими, зберігайте одяг на плічках в добре провітрюваному шафі, вчасно робіть заходи, якщо в будинку з'явилася сирість, просушіть приміщення, встановіть додаткову вентиляцію. Завжди пам'ятайте, цвіль - це не тільки неприємне на вигляд видовище, а й загроза здоров'ю.
Цвіль - це широко розповсюджені в природі грибки. Їх суперечки можна знайти всюди, але тільки при сприятливих умовах вони починають розростатися. Цвіль має вкрай негативний вплив на будь-який матеріал. Від неї поступово руйнується навіть цегляна кладка і бетонні конструкції. Крім того, цвіль небезпечна для здоров'я, вона викликає алергію і хвороби дихальних шляхів. Щоб вивести чорну цвіль, ви можете скористатися наступними порадами.
Інструкція
1
Поширення цвілі по приміщенню відбувається за допомогою найдрібніших частинок, званих спорами, побачити які можна тільки в мікроскопі. Потрапляючи в сприятливе середовище (температура вище 15 градусів і вологість більше 70%), спори відразу ж починають розростатися і в результаті стають схожими на тонкі нитки. Через відсутність вентиляції та надмірної вологості в приміщенні, спори цвілі дуже швидко проростають і починають свою руйнівну дію на всі навколишні матеріали.
2
Щоб зупинити поширення грибка, потрібно щоб в приміщенні вологість повітря не перевищувала допустимих значень, а для цього необхідно регулярно проводити провітрювання.
3
Крім того, сучасні склопакети, які стали дуже популярні, значно знижують вентиляцію повітря в приміщенні. Через це на стінах з'являється конденсат, що викликає бурхливе зростання цвілі. Також несправний кондиціонер може викликати поширення грибка. Щоб уникнути цього, потрібно встановити спеціальні фільтри, які перешкоджатимуть появі цвілі.
4
Конструкції і стіни, в яких встановлені труби, потрібно захистити від вологості, зробивши гідроізоляцію. Вкрай важливо регулярно перевіряти справність сантехнічних приладів. Пам'ятайте про те, що навіть занадто велику кількість домашніх рослин може викликати появу чорної цвілі на стінах вашої квартири.
5
Вивести цвіль можна, використовуючи різноманітні біоцидниє препарати, які ви можете купити в спеціалізованих магазинах. Однак будьте обережні, через те, що ці кошти отруйні, користуватися ними потрібно тільки в гумових рукавичках і респіраторі. Дотримання всіх вищеперелічених умов захистить ваш будинок від розповсюдження чорної цвілі.