Як укладати брус. способи укладання бруса.

Брус є дуже зручним і якісним видом деревного матеріалу. Сьогодні саме брус залишається найпростішим варіантом побудувати заміський будиночок за короткий час. Потрібно лише знати про деякі особливості його укладання.
Вам знадобиться
  • - Брус;
  • - нагелі;
  • - монтажні інструменти;
  • - ущільнювач.
Інструкція
1
Оберіть якісний брус. Краще не шукати найдешевший матеріал, так як в цьому випадку ви ризикуєте потрапити на шлюб. Слід переглянути окремо кожну колоду, оскільки в подальшому ви заощадите тим самим собі і час, і гроші.
2
Визначте характеристики бруса, який збираєтеся купити. Приділіть особливу увагу добре помітним деревним прожилкам. Їхнє становище говорить про те, як брус видозміниться в подальшому після його висихання. Дуже важливий фактор - рівність зараз. Це означає, що вам необхідно уважно подивитися, наскільки рівний перед вами матеріал. Це може бути досить важко тому, що все окремо брус не продають, а на весь набір піде якийсь час.
3
Виберіть один з двох основних способів укладання бруса - "в обло" і "в лапу". Обидва варіанти придумані були давно. Традиційним способом є "в обло" - при ньому краю бруса заводяться за торець будівлі, і це робить спосіб дуже популярним, оскільки це надає будові традиційний колорит. Але при укладанні в "в обло" існують певні обмеження для подальшої обробки будинку. Тому при обробці для більшої зручності частіше використовується спосіб "в лапу", коли на торцях будови брус з'єднується урівень, щоб не виступати за краї будівлі. Це дає зручну і просту можливість обшити будинок чим завгодно після укладання. Наприклад, можна обшити звичайної вгонка або ж сайдингом. Часто такий спосіб використовують для подальшого додаткового утеплення будівлі.
4
Почніть саму укладання з самого нижнього бруса. Встановіть обв'язувальний вінець і з'єднайте на кутах. Даний крок проводиться незалежно від обраної різновиди укладки. Завершивши роботу над першим вінцем, скріпіть його нагелями, прокладете зверху ущільнювач і приступайте до укладання другого вінця вже незалежно від способом, який підходить вам більше всього - "в обло" або "в лапу".
Тротуарна плитка, або бруківка, вже багато років користується популярністю у власників заміських будинків і дачників. Дійсно, викласти доріжки з бруківки у дворі свого будинку може і коштує не дешево, зате служити така плитка, не втрачаючи зовнішнього вигляду, буде довгі роки.
Інструкція
1
Укладання плитки слід почати з розмітки майбутніх доріжок. Визначтеся з розташуванням і шириною доріжок, вбийте по краях кілочки і натягніть між ними шнури, чітко позначивши краї доріжок. За допомогою водяного або лазерного рівня відрегулюйте висоту шнурів таким чином, щоб врахувати ухил доріжок в сторону, противоположенную дому.
2
Встановіть бордюри по краях доріжок. Їх верхній рівень повинен бути на 20 - 30 мм нижче верхнього краю бруківки. Буде неправильним встановлювати бордюри вище рівня доріжок - в цьому випадку вода не стікатиме на землю, а залишатися на доріжках, утворюючи калюжі. Бордюри обов'язково потрібно зміцнити бетоном.
3
Після установки бордюрів слід зняти верхній шар землі там, де це необхідно, щоб висота від рівня землі до верхньої точки доріжок становила не менше 120 мм. Далі потрібно відсипати шар в 30 -40 мм дрібним гравієм або щебенем і ретельно утрамбувати.
4
Тепер насипте шар дрібного річкового піску таким чином, щоб верхній рівень цього шару був нижче верхнього рівня бордюру на три чверті висоти бруківки. Ретельно пролийте пісок водою і утрамбуйте будь-яким важким предметом, щоб пісок заповнив всі порожнечі в підставі з щебеню.
5
Можна приступати до укладання бруківки, прибираючи зайвий пісок або досипляючи його за допомогою будівельного кельми. Не слід використовувати цемент - досить укласти бруківку щільно одну до іншої між бордюрами на піщану основу. Після укладання кожної плитки слід злегка підбити її зверху гумовим молотком.
6
Завершивши укладку бруківки, просипьте всі зазори сумішшю з сухого піску та цементу в співвідношенні 1: 1. Надлишки суміші очистіть за допомогою щітки або віника. Всі зазори між плитками повинні бути повністю заповнені сумішшю, яка пізніше вбере в себе вологу, утворює «кірку» і не дозволить сміттю потрапляти в щілини між бруківкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mnPSspXO0ps
Корисна порада
Розрахуйте ширину доріжок таким чином, щоб вам не довелося підрізати бруківку. Використовуйте будівельний рівень, щоб плитка була покладена рівно. Робіть невеликий ухил бруківки на обидві сторони доріжки, щоб дощова вода стікала і не залишалася на плитці.