Як провести рекламну акцію. Як написати план рекламної акції.

Рекламна підтримка - обов'язкова умова успішного просування товару або послуги. Однак не всяке рекламний захід може дати бажаний результат і окупити витрати. Грамотне проведення ефективної рекламної акції вимагає серйозної підготовки.
Інструкція
1
По-перше, чітко визначте мету й ідею вашої рекламної акції. Це може бути першим інформування про новий товар з рекламою його унікальної властивості, оголошення про початок сезонних розпродажів з неординарними знижками. Привід для рекламної акції - відкриття додаткового магазина-філії торгової мережі з паркуванням автомобілів або підтримка сприятливого іміджу фірми-рекламодавця у зв'язку з перемогою в конкурсі, пам'ятною датою і т.д.
2
Сплануйте територіальний «охоплення» вашим рекламним заходом: чи буде воно локальним («точковим») або регіональною.
3
Уточніть для себе переваги по інтенсивності (тривалості) рекламного впливу на потенційних споживачів, віднісши їх з фінансовими ресурсами.
4
Вивчіть особливості своєї цільової аудиторії - потенційних клієнтів. Корисно завжди мати на увазі і представників т.зв. «Контактних аудиторій» - тих посередників, які не є покупцями товару, але опосередковано впливають на його реалізацію.
5
Розробіть тексти рекламних звернень (послань) .Определітесь з вибором засобів реклами: ЗМІ, «наружка», мала поліграфія, пряма поштова розсилка, інше.
6
Розробіть рекламний бюджет. Зрозуміло, «розмах» рекламної акції залежить від засобів, що асигнуються на її організацію. При цьому рекламодавець завжди сподівається, що «порожнього пострілу» не буде, а витрати окупляться. На жаль, гарантувати, що ефект буде адекватний витратам, ніхто не може. Вірніше всього покладатися на здоровий глузд і врахування всіх обставин поточної маркетингової ситуації.
7
Оберіть відповідальних за проведення рекламної акції. Делегуйте співробітникам, задіяним у заході, необхідні повноваження для вирішення всіх його завдань. Прийміть рішення про притягнення до проведення акції фахівців сторонніх організацій, якщо в цьому є необхідність.
8
Складіть покроковий план проведення акції із зазначенням термінів, графіка використання коштів.
Зверніть увагу
Не забувайте про те, що реклама того чи іншого товару або послуги в акції має бути диференційованою. Приклад: нестаріючі джинси, які носять і молоді, і літні, і чоловіки, і жінки, і «бідні», і «багаті», повинні для кожного сегмента рекламуватися по-різному. При проведенні рекламної акції важливо все: від мотивації споживачів до знання їх місця проживання.
Корисна порада
Основні принципи формування рекламного бюджету фірми в цілому загальновідомі: знаменитий залишковий принцип (або «поросячий банк»), відсоток від продажів, порівняльний паритет (витрати на рекламу плануються за аналогією з вашим конкурентом - відповідно до займаної ним і вами частками ринку), цільовий бюджет під конкретні цілі та завдання.
Сучасна рекламна кампанія - складний механізм, що складається з величезної кількості дрібниць. Якщо ви вирішили відмовитися від послуг професіонала, готуйтеся до важкої і копіткої роботи. В залежності від виділених коштів, розміри і способи проведення кампанії будуть відрізнятися. Однак основні етапи незмінні.
Інструкція
1
Проаналізуйте ринок рекламованої продукції. Аналіз ринку дозволить виявити, що вже зроблено і чого ще не робили у вашій сфері. Перегляньте продукти-замінники конкурентів, виявите сильні і слабкі сторони вашого товару на тлі суперників. Вивчіть маркетингові та рекламні стратегії конкурентів і візьміть на замітку найвдаліші прийоми і заходи.
2
Оберіть цільову аудиторію. Споживачем вашого продукту може бути величезна кількість людей різної статі, віку, ваги і так далі. Якщо бюджет рекламної кампанії не дозволяє охопити весь ринок відразу, виберіть найбільш важливу для вас аудиторію. Відштовхуючись від наявних сильних сторін продукту, починайте рекламну кампанію .
3
Підготуйте інформаційні та рекламні матеріали. Почати рекламування продукту найпростіше з зовнішньої реклами. Вона швидше готується і чудово підходить, щоб запустити невеличкий "тизер" - маркетинговий хід-пастку, що залучає покупця в процес рекламної кампанії. Це може бути яскравий плакат із запрошенням на сайт або символ майбутньої рекламної акції і звучний девіз без зайвих відомостей.
4
Використовуйте інтернет, як один з основних каналів рекламування. Інтернет займає друге місце по ефективності реклами після телебачення. При цьому ціни на рекламні площі в інтернеті значно менше, ніж де-небудь ще.
5
Розбийте рекламну кампанію на кілька етапів. Якщо одночасно виллє в ЗМІ всі зібрані матеріали, хорошого ефекту не буде. Пам'ятайте, що людина налаштована агресивно проти будь-якого роду рекламної діяльності. Тому вона повинна бути не нав'язлива, а інформативна. Розбийте кампанію на кілька етапів і робіть невеликі паузи між ними.
6
Налагодьте зворотний зв'язок з вашою цільовою аудиторією під час пауз. Поки готується наступна хвиля, у вас є 1-2 тижні на збір інформації для розуміння, наскільки проведена акція була успішна. З'ясуйте кількість нових покупців, як змінилося ставлення до продукту в аудиторії і що б самі покупці хотіли сказати про ваш товар або послугу. Зробити це простіше всього за допомогою соціальних опитувань, які можна проводити через інтернет. Звідти корпоративний блог компанії або групу в соціальних мережах. Споживачеві буде приємно, що вас цікавить його думка.
Зверніть увагу
Не забувайте свою групу, сайт або блог. Для інтернет-користувачів ці речі - особа і візитна картка вашої компанії. Якщо вони будуть перебувати в "запущеному" стані, добитися від покупця доброго ставлення буде складно.