Як поливати квіти під час відпустки. Як зробити крапельниці для квітів.

Якщо ви збираєтеся бути відсутнім будинку більше тижня, то необхідно задуматися, як поливати квіти під час відпустки . Можна попросити про це родичів або друзів, а можна спорудити систему поливу, яка подбає про рослини у вашу відсутність.
Вам знадобиться
  • - Крапельниці;
  • - ножиці;
  • - ємність для води;
  • - вантаж.
Інструкція
1
Візьміть крапельниці - їх кількість повинна бути таким же, скільки у вас горщиків з квітами. Голки і наконечники, які йдуть в комплекті з крапельницями, потрібно зняти - вони не знадобляться. Подуйте в крапельницю з обох сторін, вона повинна продуватися, а також візуально оціните крапельницю на цілісність.
2
Ті кінці, на яких повинна бути голка, зв'яжіть в один пучок, не перетягуючи трубки. Прив'яжіть до зв'язки що-небудь важке в якості вантажу. Це може бути камінь, металевий предмет або будь-який інший, який здатний виконувати функцію якоря. Важкий вантаж необхідний для того, щоб кінці крапельниць не виплило з води, а надійно утримувалися на дні ємності.
3
Підберіть підходящу ємність. Це може бути пляшка від питної води об'ємом 5 літрів. Якщо у вас багато рослин або ви їдете на тривалий час, то потрібна ємність більшого розміру, наприклад, відро.
4
Поставте тару з водою на піднесення. Це може бути табуретка або будь-який інший відповідний предмет меблів. Головне, щоб ємність була вище горщиків з квітами. Помістіть кінці крапельниць, до яких прив'язаний вантаж, у підготовлений посуд і налийте воду. Посередині трубки знаходиться регулятор, який дозволяє регулювати обсяг води, що надходить через неї. Спочатку відкрийте регулятор і зробіть так, щоб вода потекла з трубки. Коли вона почне текти, перекрийте потік за допомогою регулятора.
5
Увіткніть інші кінці крапельниць в землю кожного горщика, відрегулюйте ток води. Головне - розрахувати, скільки для кожної квітки потрібно води. Квіти погано переносять не тільки відсутність вологи, але і її надлишок. В крапельниці ви бачите, як капає вода, і можете відрегулювати швидкість її подачі так, як вам потрібно.
Зверніть увагу
Перевірте систему поливу заздалегідь, інакше ви ризикуєте залишитися без своїх квітів.
Корисна порада
Якщо у вас багато рослин в горщиках, можна зробити не одну систему поливу, а дві або більше.
Немає ніяких проблем з кімнатними квітами, якщо ви їдете на кілька днів, або ж маєте добру і відповідальну сусідку, готову поливати ваші рослини вашої відсутності. Але що можна зробити, якщо такої можливості немає, а квіти після відпустки хочеться побачити в квітучому і здоровому вигляді?
Інструкція
1
Існує декілька способів рівномірного поливу, що не вимагають присутності людини. В першу чергу складіть все квіти в таке місце, де вони отримували б достатньо світла, але де їм не було б занадто жарко. Найпростіший спосіб не дати рослинам засохнути - скласти горщики в наповнені водою таз, піддон або ванну. Такий спосіб не підходить для рослин в дуже маленьких горщиках, а також для квітів, загниваючих при частому поливі.
2
Якщо води потрібно небагато, то краще пересадити рослини в горщики, дно яких засипано достатнім шаром керамзиту або будь-якого дренажу. Він дозволить воді з піддону підніматися до коріння рослини, але не допустить надлишку вологи.
3
Якщо квітів не дуже багато, полийте їх перед від'їздом і в кожний горщик закопайте перевернуту пляшку з водою, в кришці якої зроблені отвори.
4
Ще один відомий старий спосіб: поставте ємність з водою вище рівня рослин. Візьміть вовняну нитку, один кінець якої опустіть і зафіксуйте в ємності з водою, другий закопайте на кілька сантиметрів в горщику. Таким чином рослини отримуватимуть необхідну вологу. Поекспериментуйте з цим способом заздалегідь, щоб переконатися в достатній провідності нитки, а також простежте, щоб з нитки не капає вода між ємністю і горщиком. Якщо ви використовуєте такий "гніт", враховуйте розмір горщика: одного гноту достатньо для горщика діаметром 10 см, для горщиків великих розмірів потрібна більша кількість ниток-гнотів.
5
Якщо рослини не бояться зайвої вологи, добре полийте їх перед від'їздом або навіть залиште на кілька годин у воді, після цього оберніть глиняні горщики поліетиленом (або поставте в інші, пластикові горщики), а зверху землю укрийте шаром моху, щоб волога не випарувалася швидко з поверхні грунту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dBWJ8cY_-2M