Як вийти в BIOS на ноутбуці Acer. Як включити bios на ноутбуці acer.

Як відомо, ноутбуки відрізняються від настільних ПК не тільки зовнішнім виглядом і розташуванням внутрішніх пристроїв. Як правило, для ноутбуків розробляються спеціальні «мобільні» рішення з нижчим енергоспоживанням і габаритами. Зміни зачіпають і BIOS. Втім, відмінностей тут не так багато.
Інструкція
1
Всім, хто запускав панель управління BIOS на будь-якому настільному ПК вже звично часто натискати кнопку Del для запуску BIOS. Це обумовлено тим, що у переважної більшості материнських плат один і той же постачальник чіпів базової системи введення-виведення ("Basic Input-Output System" - BIOS). З ноутбуками ситуація дещо інша - у різних виробників клавіша запуску BIOS може відрізнятися.
2
Уважно дивіться на нижню частину екрану при включенні ноутбука. Або в лівій, або в правій нижній частині екрану на короткий час з'являється напис типу "Press F2 to enter setup". Можливо, на вашому ноутбуці напис буде трохи інша, але найважливіше - це запам'ятати клавішу, зазначену в цьому рядку. Саме ця клавіша грає роль кнопки "Delete" при запуску звичайного комп'ютера.
3
Перезапустіть ноутбук, якщо не встигли натиснути клавішу вчасно і відразу ж після початку завантаження кілька разів натисніть на зазначену раніше клавішу (багато, щоб не помилитися, використовують техніку багаторазового натискання аж до появи екрана BIOS).
4
Також потрібної клавіші можна дізнатися з керівництва до використання материнської плати, встановленої на вашому ноутбуці. В керівництві (їх часто називають «мануалами») шукайте розділ "Bios Features". У ньому покроково описаний не тільки процес виклику екрану BIOS, але також і рекомендації з налаштування вашого ноутбука, а також опис всіх розміщених там пунктів.
5
Скачайте керівництво по використанню материнської плати з офіційного сайту виробника вашого ноутбука в разі, якщо паперовий варіант керівництва був з тих чи інших причин втрачений.
Зверніть увагу
При вивченні параметрів BIOS зверніть особливу увагу на можливість скидання налаштувань до значень, встановленим самим виробником, проте, навіть знаючи це, не варто пробувати змінювати все підряд, т.к. зміна деяких параметрів може привести до того, що навіть перезавантаження нічим не допоможе і вам доведеться нести ноутбук в майстерню по ремонту.
Корисна порада
Слід зазначити, що дана техніка підходить не тільки для ноутбуків Acer але і для всіх інших.
Найчастіше у користувачів ПК з'являються проблеми з налаштуванням Bios для завантаження з диска . Ця функція буває потрібна не тільки для початку установки Windows, але і для діагностики операційної системи різними утилітами.
Інструкція
1
Спочатку вам потрібно увійти в BIOS - для цього перезавантажте комп'ютер і як тільки почнеться перевірка пристроїв і з'являться літери на чорному екрані, натисніть клавішу Delete. Для нових материнських плат і ноутбуків можна також скористатися клавішею F2. Навігація в меню Bios виконується стрілками. Для скасування якої-небудь дії використовується Esc, для перезавантаження - Ctrl + Alt + Delete, для збереження змін - Enter.
2
Виберіть пункт Advanced Bios Features і натисніть клавішу Enter. У меню, знайдіть пункти First Boot Device, Second Boot Device (залежно від материнської плати і версії Bios, назви можуть трохи відрізнятися). Ці опції відповідають за порядок пристроїв, з яких буде завантажуватися операційна система. За замовчуванням, в першому пункті буде обраний Floppy, у другому Hard Disk, а в третьому - Cd-Rom. Виділіть пункт First Boot Device, натисніть клавішу Еnter, стрілкою виберіть варіант завантаження Cd-Rom і знову натисніть Еnter. Далі виділіть пункт Second Boot Device і встановіть в ньому значення Hard Disk. Після цього вийдіть в головне меню Bios, виберіть Save and Exit Setup і підтвердіть збереження змін. Тепер ваша операційна система буде завантажуватися з диска.
3
Після закінчення необхідних дій по установці Windows або діагностиці системи, поверніть колишній порядок завантаження, інакше процедура завантаження з диска буде виконуватися знову і знову. Для цього знову увійдіть в Bios, відкрийте меню Advanced Bios Features. Потім виберіть пункт First Boot Device, встановіть в ньому значення Hard Disk. В Second Boot Device встановіть значення Cd-Rom.
Зверніть увагу
При зміні налаштувань Bios будьте уважні, некоректні установки можуть негативно позначитися на роботі системи.