Як зарядити крону.

Звичайну батарейку «Крона», «Корунд» або аналогічну заряджати небезпечно. Але в тому ж форм-факторі випускаються і акумуляторні батареї. До них відносяться, наприклад, 7Д-0,125, «Ніка» та численні імпортні аналоги.
Інструкція
1
Читайте цоколевкой батареї «Крона». У самої батареї або акумулятора цього типу, а також у його замінює блоку живлення, велика клемма - негативна, мала - позитивна. У зарядного пристрою, а також у будь-якого приладу, що живиться від «Крони», все навпаки: мала клемма - негативна, велика - позитивна.
2
Переконайтеся, що та батарея, яка є у вас в наявності, дійсно є акумуляторної.
3
Визначте зарядний струм акумуляторної батареї. Для цього його ємність, виражену в міліампер-годинах, поділіть на 10. Вийде зарядний струм в міліампер. Наприклад, для батареї ємністю в 125 мАг зарядний струм дорівнює 12,5 мА.
4
Як джерело живлення для зарядного пристрою використовуйте будь блок живлення, напруга на виході якого становить близько 15 В, а максимально допустимий споживаний струм не перевищує зарядного струму акумуляторної батареї.
5
Читайте цоколевкой стабілізатора LM317T. Якщо покласти його лицьовою стороною з маркуванням до себе, а висновками вниз, то ліворуч буде регулювальний висновок, посередині вихід, справа - вхід. Мікросхему встановіть на тепловідвід, який ізолюйте від будь-яких інших струмоведучих частин зарядного пристрою, оскільки він електрично з'єднаний з виходом стабілізатора.
6
Мікросхема LM317T є стабілізатором напруги. Щоб використовувати її не за призначенням - як стабілізатор струму - між її виходом і регулювальним виходом включите навантажувальний резистор. Його опір розрахуйте за законом Ома, враховуючи, що напруга на виході стабілізатора складає 1,25 В. Для цього зарядний струм, виражений в міліампер, підставте в наступну формулу: R = 1,25/IСопротівленіе вийде в кілоомах. Наприклад, для зарядного струму в 12,5 мА розрахунок буде виглядати наступним чином: I = 12,5 мА = 0,0125АR = 1,25/0,0125 = 100 Ом
7
Потужність резистора в ватах розрахуйте, помноживши падіння напруги на ньому, рівне 1,25 В, на зарядний струм, також попередньо переведений в ампер. Округліть результат вгору до найближчого значення із стандартного ряду.
8
Підключіть плюс джерела живлення до плюса акумулятора, мінус акумулятора до входу стабілізатора, регулювальний висновок стабілізатора до мінуса джерела живлення. Між входом і регулювальним висновком стабілізатора включите електролітичний конденсатор на 100 мкФ, 25 В плюсом до входу. Зашунтірует його керамічним будь-якої ємності.
9
Увімкніть блок живлення і залиште акумулятор заряджатися на 15 годин.