Як обчислити середній бал.

Знати середній бал зазвичай буває необхідно випускникам вузів, так як їм іноді цікавляться при прийомі на роботу. Його обчислення проводиться за методом визначення середнього арифметичного всіх отриманих оцінок (йдеться тільки про тих оцінках, які стоять в дипломі).
Вам знадобиться
  • диплом або залікова книжка, калькулятор
Інструкція
1
Візьміть свій диплом, а якщо його ще немає, то залікову книжку, і порахуйте кількість оцінок. Тим, хто користується заліковою книжкою, важливо бути уважним: у розрахунок приймаються тільки ті оцінки, які йдуть в диплом. Тому для початку дізнайтеся, які з них точно туди не йдуть і, відповідно, їх не враховуйте. Як правило, не йдуть в диплом оцінки за деякими диференційованим заліків - в тих випадках, коли предмет ще не закінчується. Пам'ятайте, що в диплом завжди йдуть оцінки по курсових робіт та практикам.
2
Порахуйте загальну суму отриманих бал ів. Тобто просто додавайте оцінку до оцінки. Простіше і швидше буде порахувати, скільки у вас п'ятірок, скільки четвірок і скільки трійок і помножити кожну з цих оцінок на її кількість.
3
Отриману суму бал ов розділіть на загальну кількість оцінок. Отримане число і буде вашим середнім бал ом.
4
Приклад: у вашому дипломі проставлені оцінки по 45 предметам. З них ви отримали 20 п'ятірок, 20 четвірок і 5 трійок. Помножте 20 на 5, 20 на 4 і 5 на 3. Отримані числа (100, 80 і 15) складіть. Цю суму (195 бал ов) розділіть на 45. У підсумку вийде приблизно 4,3. Таким чином, ваш середній бал дорівнює 4,3.