Як зробити будиночок для колодязя самому.

Незважаючи на те, що спосіб життя людини сильно змінився, колодязі залишаються популярними і досі. Їх встановлюють на дачах і в селах, щоб була можливість набрати води для пиття і приготування їжі. Не менш популярний - будиночок для колодязя. Крім того, що він не дає пилу і бруду потрапити всередину, він запобігає замерзання води взимку.
Вам знадобиться
  • дошки, бруси, стійки, цвяхи, саморізи, петлі
Інструкція
1
Виготовлення будиночок а для колодязя слід почати з підготовки матеріалу. Дошки необхідно обстругати і підігнати до потрібного розміру. Крім того, навколо колодязя вирівнюють землю і утрамбовують щебінь.
2
Виготовте каркас. Для цього візьміть брус перерізом 100х80 і обрізну дошку, товщина якої дорівнює 40 мм. Також знадобиться чотири стійки по 80 мм і чотири обрізної дошки по 120 мм. Вони будуть використані для верхньої і нижньої обв'язки.
3
На рівну поверхню покладіть дві стійки каркаса. Прибийте до них дошки, довжина яких була визначена заздалегідь. З'єднайте один з одним дві інші стійки каркаса. Далі передню і задню стінку з'єднайте дошками.
4
Наступний етап полягає в пристрої даху і обшивки каркаса. Крокви обріжте на скіс і з'єднайте у верхній частині. Потім покладіть їх на землю, з'єднайте у верхній частині і скріпіть за допомогою саморізів. Щоб запобігти розбіжність приколоти ригель.
5
У місцях прилягання крокв до дошки зробіть надріз, після чого до обв'язки приколоти кроквяні ферми. Для кріплення використовуйте цвяхи довжиною 120 мм. Міцність фермам можна додати за допомогою укосин.
6
При з'єднанні кроквяних ферм використовуйте дошки. Зверху дах накрийте руберойдом. Каркас обшийте шифером. Кутові з'єднання обшивки закрийте вітровими дошками.
7
Виготовте двері. Для цього розкладіть дошки, а зверху бруски. За допомогою саморізів скріпіть їх між собою. Щоб двері при експлуатації не перекошувало, між сполучними брусами необхідно закріпити додатковий брус. Він додасть конструкції жорсткості.
8
Дошки, які знаходяться між дощок, розташованих з боків, повинні мати щільне торцеве з'єднання. Тому бруски необхідно кріпити саме до них.
9
За допомогою рояльних петель встановіть дверку на будиночок . При цьому з одного боку петлі кріплять до дверцятах, з іншого - до обшивки фронтону.