Як повернути гроші за відкриття позичкового рахунку.

Як завжди не вистачило коштів на купівлю необхідного для життя предмета або житла. У таких випадках відразу виникає думка взяти кредит у банку. Вибір зазвичай впаде на банк з самими низькими процентними ставками за користування позиковими коштами, однак в банках працюють не дурні люди. Звичайно ж, вони врахували приплив клієнтів завдяки заниженими відсотками, але натомість додали оплату за супутні послуги: відкриття позичкового рахунки, ведення рахунки, комісія за зняття коштів, штраф за передчасне погашення заборгованості та багато іншого.
Інструкція
1
Банк, пропонуючи своєму позичальникові оплачувати послуги за відкриття і ведення позикового рахунки, надає тим самим оплатне послуги, покладаючи на клієнта частину своїх витрат на ведення своїх рахунків. Тобто, клієнт може взяти кредит у банку тільки за умови надання інших оплачуваних послуг і це є порушенням закону.
2
Цивільному Кодексу та іншим нормативним актам, що регулюють порядок відкриття та ведення рахунків, позичковий рахунок не є рахунком клієнта. Позичковий рахунок, відкритий банком, призначений тільки для внутрішніх розрахунків і клієнт, ніяк їм розпоряджатися не може. Тобто ведення позикового рахунки банком здійснюється тільки для відбиття та обліку заборгованості позичальника.
3
У першу чергу позичальник повинен упевнитися, що він оплачує комісію за ведення рахунки, цілком можливо, що клієнт оплачує послуги іншого роду - підвищений відсоток за несвоєчасне погашення заборгованості. Для цього необхідно звернутися до свого менеджера, який веде кредитну справу. Якщо він підтвердить обов'язковість додаткової оплати, то ви можете скласти претензію в письмовому вигляді та надіслати її рекомендованим листом з повідомленням в банк.
4
У разі якщо через 2 тижні ніяких звісток про повернення коштів не буде, доведеться подавати позовну заяву до суду. Позов має бути грамотно складений і заснований на вимозі відшкодувати збитки внаслідок виконання умов договору, що ущемляє права споживача.
5
Після прийняття справи до розгляду суд, швидше за все, визнає недійсними умови договору. У підсумку укладений між банком і позичальником договір не відповідає вимогам закону та іншим нормативам і не є дійсним.
6
Суд зобов'яже банк повернути всі витрачені кошти на судові витрати, а також всю сплачену комісію. Клієнт також може включити в позовну заяву вимогу відшкодувати моральний збиток, з великою ймовірністю суд задовольнить і його. Проте самостійно протистояти цілому загону юристів банку буде проблематично, тому варто звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця.
Зверніть увагу
Існує строк позовної давності - три роки з дня відплати послуги за відкриття та ведення рахунку. Застосувати строк давності суд може
Корисна порада
При подачі позовної заяви до суду, споживач звільняється від сплати державного мита