Як відучити хом'яка кусатися.

Багато починаючі аматори хом'ячків, придбавши звірка, стикаються з неприємним сюрпризом: виявляється, їх вихованець може боляче вкусити! А в цьому немає нічого дивного: адже ці забавні звірятка походять від диких тварин. Укус - їх природна реакція на переляк. Щоб приручити хом'ячка до рук і не чекати від нього неприємностей, потрібно, по-перше, терпіння і час, а по-друге - дотримання деяких правил в спілкуванні зі звіром.
Вам знадобиться
  • - ласощі для хом'яків
Інструкція
1
принесення в новий будинок хом'яку потрібно не менше тижня, щоб освоїтися. Краще в цей час його взагалі не турбувати. Не поспішайте перший час міняти звірку підстилку - йому для свого спокою необхідно помітити територію. Намагайтеся не підвищувати голос і не робити різких рухів поблизу від клітки. Якщо ви в цей період спробуєте погладити хом'ячка, швидше за все, укусів вам не уникнути.
2
Для того, щоб привчити звіра до рук, покладіть в клітку улюблені ласощі вашого вихованця. Руку не прибирайте, при цьому не роблячи їй різких рухів, особливо коли хом'ячок наважиться її обнюхати. Нехай він переконається, що рука не небезпечна, запам'ятає її запах. Навіть якщо тваринка все-таки злякається і вкусить вас, чи не відсмикує руку різко - це ще більше його налякає.
3
Якщо попередній етап приручення пройшов нормально, через пару днів запропонуйте звірку ласощі на руці. Чи не протягуйте їжу, тримаючи її пальцями, правильно буде покласти ласощі на відкриту розслаблену долоню. Як тільки він навчиться безбоязно їсти з руки, можете спробувати акуратно його погладити по спині одним пальцем (не чіпаючи голову).
4
Після того як хом'ячок абсолютно звикне до руки, почне спокійно дозволяти себе гладити - можна намагатися підсаджувати його на долоню і обережно виймати з клітки. Ретельно співмірними силу, спілкуючись з хом'ячком, що не стискайте і не тискати його - адже ці створення дуже крихкі і вразливі. Постарайтеся пояснити це дітям, перш ніж дозволите їм чіпати хом'ячка.
5
Існує ряд дій, які недопустимі по відношенню до хом'ячкам, щоб не налякати і не травмувати їх. Ні в якому разі не можна гладити звірка по голові - дрібні гризуни сприймають дотики до голови болісно. Не треба брати хом'ячка в руки зі спини - він обов'язково повинен бачити вашу руку перш, ніж вона його торкнеться. Фізичні покарання по відношенню до цих тваринкам також не повинні застосовуватися: виховного ефекту від них не буде, а стрес для вашого вихованця вийде чималий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XH7QNAz1CsQ
Зверніть увагу
Не будіть хом'ячка під час сну, навіть якщо він вже досить ручний. Ці тваринки короткозорі, тому спросоння їм може здатися, що на них хочуть напасти. Укус в такому випадку неізбежен.Чтоби уникнути укусів, стежте, щоб руки, якими ви торкаєтеся звірка, не пахли їжею.
Корисна порада
Чим рідше ви берете хом'ячка в руки проти його волі, тим довше він проживе. Нервова система цих звірків дуже чутлива до стрессам.Хомячок здатний з часом запам'ятати своє ім'я і відгукуватися на нього. Окликайте звірка по імені, коли даєте йому їжу - так він швидше до нього звикне.
Хом'яки, як правило, доброзичливі і відрізняються мирним характером. Однак існують деякі винятки. Вдача тваринного змінюється від навколишнього оточення. Наприклад, якщо ви купили хом'яка, який в клітці був спокійний або грайливий, то в новому будиночку він може проявити агресію. Спілкуватися з таким звіром буде досить складно впродовж деякого часу.
Вам знадобиться
  • - хом'як
  • - їжа для хом'яка
  • - терпіння
Інструкція
1
Головне, що повинен запам'ятати кожен власник хом'яка - на приручення цієї тварини до рук може піти від декількох днів до місяця. Процес встановлення контакту з людиною для хом'яків індивідуальний. Починати приручення треба поступово. Своєю активною наполегливістю ви можете налякати звіра.
2
З перших днів життя хом'яка у вашому будинку постарайтеся звернути увагу на його смакові переваги. Ласощі намагайтеся класти в клітку так, щоб тварина бачило ваші руки. Через кілька годувань постарайтеся підлаштувати ситуацію, щоб хом'як зміг обнюхати ваші пальці. Бажано, щоб у такі моменти вони пахли його улюбленою їжею.
3
Через кілька днів спробуйте пригостити хом'яка їжею з ваших рук. Якщо тварина відмовиться, то краще не проявляти наполегливість. Регулярно повторюючи спроби, ви зможете домогтися довіри у свого вихованця.
4
Як тільки хом'як звикне брати ласощі, не боячись ваших рук, спробуйте акуратно посадити його на долоню. Якщо це вдалося зробити, акуратно погладьте тварина. Зверніть увагу на те, що чіпати при цьому голову звірка можна ні в якому разі.
5
Під час контакту з хом'яком говорите йому ніжні слова, компліменти, згадуйте його кличку. Чуючи приємну інтонацію, звірок обов'язково зацікавиться вами і перестане боятися.
6
Як тільки хом'як звикне до рук, його можна буде випускати з клітки, грати з ним і садити на плече. Всі ваші рухи повинні бути ласкавими і ніжними. Якщо звір розцінить ваше спілкування як агресію, то процес приручення доведеться починати з самого початку.
7
Більше часу приділяйте не тільки контакту з твариною, але і спілкуванню. Сядьте поряд з кліткою і просто поговоріть зі своїм вихованцем. Зверніть увагу на те, що хом'яки володіють не дуже хорошим зором, тому навколишнє оточення вони запам'ятовують по запахам і звуків.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що спеціально будити хом'яка не рекомендується ні в якому разі. Звірятко запам'ятати ваш вчинок і його довіру зміниться настороженістю.
Корисна порада
Ніколи не беріть хом'яка з боку спини. Звірятко повинен бачити ваші руки.