Як відрізнити декоративного кролика.

Декоративні кролики - зворушливі і мініатюрні створення, які спеціально призначені для утримання в квартирі. Вони набувають все більшої популярності в якості домашніх улюбленців. Але не всі знають, чим же вони відрізняються від звичайних кроликів, поширених у сільському господарстві. Як не помилитися, купуючи звірка? Що потрібно врахувати при його виборі?
Інструкція
1
Декоративного кролика бажано купувати у професійних заводчиків, які можуть надати родовід звірка та всі необхідні документи, або, як варіант, в зоомагазині. Якщо ж вам пропонує крольчонка хтось із знайомих або вашу увагу привернули симпатичні звірята на ринку, слід звернути увагу на те, до якого різновиду вони належать. Інакше ви ризикуєте стати володарем звичайного м'ясного кролика .
2
Основна відмінність декоративного кролика від м'ясного - його невеликі розміри. Звичайний декоративний кролик навіть у дорослому віці важить не більше 2,5 кг, у той час як м'ясний кролик здатний вирости і набрати вагу до 8 кг. Існують також декоративні карликові кролики, вони зовсім малі - не більше 1,5 кг. Вага звичайного декоративного кролика в два місяці становить близько 300 грам, а вага карликового - наполовину менше.
3
Маленького декоративного крольчонка можна відрізнити від звичайного по довжині вух. У декоративних кроленят вушка короткі - 1-3 см, а у дорослих кролів вуха виростають до 5 см. Вуха м'ясного кролика набагато довше.
4
Крім того, декоративних кроликів можна відрізнити за характерним особливостям, властивим різним їх породам. Одна з найбільш популярних різновидів декоративних кроликів називається "баран". Їх вушка відрізняються тим, що у віці від одного до двох місяців стають висячими. Іноді вушка у "баранів" на перший час опадають несиметрично: одне опускається, а інше продовжує стояти сторч. Але це тимчасове вікове явище. У дорослої ж кролика стирчить вухо свідчить про недостатню чистоту породи. "Баран" - одна з найвибагливіших різновидів декоративних кроликів.
5
Досить сильно відрізняються від інших кроликів представники породи "рекс". У них дуже коротка шерсть, на дотик схожа на плюш. Ця незвичайна особливість робить таких кроликів більш сприйнятливими до грибкових та інфекційних хвороб - адже захисна функція шкірного покриву у них знижена. А ось у карликових кроликів ангорських і лисячих порід, шерсть навпаки значно довша, ніж у звичайних. Крім того, вони відрізняються ефектними пензликами на вухах. При виборі такого кролика слід пам'ятати, що його довга шерсть зажадає ретельного щоденного догляду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xGypr_saJpk
Зверніть увагу
При виборі крольчонка зверніть увагу на ряд показників, які свідчать про його здоров'я. У малюка повинні бути чисті вушка, сухий ніс, блискуча очі, густа шерсть. Бадьорість і активність звірка - також запорука її здоров'я.
Корисна порада
Оптимальний вік кролика для придбання - 2-3 місяці.