Як підключити перемикачі на світло.

В даний час на ринку існує величезний вибір комутуючих пристроїв для побутових про светітельних мереж, в тому числі, перемикачів. Широкий спектр технічних характеристик цих пристроїв дозволяє створювати гнучкі схеми управління освітленням житлової площі. Тому перед тим, як підключити перемикачі на світло, варто приділити деякий час підготовки та планування.
Вам знадобиться
  • - перемикачі світла;
  • - хрестова і плоска викрутки;
  • - ніж або кусачки для зняття ізоляції з проводів;
  • - доступ до приладів комутації для знеструмлення мережі.
Інструкція
1
Обесточьте сегмент електричної освітлювальної мережі, на якому будуть проводитися роботи з підключення перемикачів. Скористайтеся комутаційним обладнанням. У більшості квартир і приватних житлових будинків це можна зробити за допомогою пакетних автоматів, розташованих в електричному щитку поруч з приладами обліку споживання електроенергії.
2
Переконайтеся в тому, що мережа дійсно знеструмлена. Це можна зробити за допомогою мультиметра в режимі вольтметра змінного струму, або за допомогою спеціального щупа з неоновим індикатором.
3
Підготуйте місця для установки перемикачів. Демонтуйте старі пристрої, якщо такі є. Перевірте надійність кріплення монтажних склянок на стінах, якщо перемикачі розраховані на внутрішній монтаж.
4
Визначте призначення кожного проводу електричної мережі, підведеного до місць монтажу. Виявити фазовий і нульовий провід мережі живлення, а також проводи, призначені для харчування про светітельних приладів.
5
Здійсніть неповне розбирання перемикачів. Демонтуйте передні панелі або верхні частини корпусів пристроїв. У деяких випадках для цього спочатку необхідно видалити клавіші.
6
Визначте призначення клем перемикачів. Огляньте пристрою. Виявити загальні клеми (вони призначені для підключення фази) і клеми, комутовані окремими секціями. Найчастіше схема розташування клем відштампованих на діелектричній монтажної колодці, що є основою корпусу приладу, або приводиться в супровідній документації.
7
Складіть схеми комутації електроенергії. На підставі знання кількості проводів для живлення про светітельних приладів, доступних в кожному з місць установки перемикачів, а також кількості незалежних комутуючих секцій кожного з встановлюваних пристроїв, складіть оптимальний план управління освітленням. Так, наприклад, люстрою з п'ятьма ріжками можна керувати за допомогою двосекційного перемикача по трьох проводах, коммутіруя незалежно групи з двох і трьох ламп.
8
Підключіть перемикачі на світло. Змонтуйте перемикачі відповідно до складеною схемою комутації. Закріпіть фазові дроти освітлювальної мережі на загальних клемах перемикачів. Нульові дроти з'єднайте з одним з проводів, призначених для харчування про светітельних приладів. Решта дроти живлення закріпіть на комутованих клемах.