Як зробити тканину м'якше. Як зробити лляну тканину м'якше.

Тверда тканина , з якої зшита одяг, може викликати роздратування шкіри, та й носити її неприємно. Тому, якщо ви купили річ, але вам в ній не комфортно, не відправляйте її відразу припадати пилом у шафі. Спробуйте кілька пом'якшити матеріал за допомогою цілком доступних засобів.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - кондиціонер;
  • - сода;
  • - сіль;
  • - оцет.
Інструкція
1
Перш ніж щось винаходити, просто випрати річ на кілька раз з будь-яким порошком, а потім сполосніть з кондиціонером. Бавовняна тканина стане м'якою вже після 2-3 прань, так як з неї віддалитися спеціальний клей, який використовується для обробки ниток. Але не використовуйте окріп - одяг може дещо зменшитися, хоча і пом'якшиться.
2
Джинсовий тканина пом'якшить лужний розчин. Розчиніть кілька столових ложок харчової соди в склянці води. Вилийте розчин в відсік для основного прання, поставте програму (40 градусів) і запустіть машинку. Не забудьте використовувати кондиціонер для білизни. Соду не рекомендується застосовувати для пом'якшення речей з темних тканин, адже вони можуть зблякнути.
3
Розведіть 3-5 столових ложок повареної солі в тазу з теплою водою (5-7 літрів). Замочіть матеріал на ніч, а зранку виперіть. Даний варіант добре допомагає для пом'якшення лляних тканин.
4
Якщо ви боїтеся використовувати сіль або соду, то розведіть дві дози кондиціонера в тазу з водою. Занурте речі в воду і залиште на добу. Після чого виперіть або просто прополощіть. Пам'ятайте, кондиціонер потрібно додавати в останнє полоскання і потім НЕ обполіскувати. Якщо ви вирішили попрати річ після проведення процедури, то вам доведеться додати ще дозу кондиціонера.
5
Розведіть оцет до 2% і замочіть в ньому річ. Залиште на кілька годин, потім ретельно прополощіть в теплій воді. Якщо вас бентежить трохи кислуватий запах, то просто виперіть виріб.
Зверніть увагу
Не намагайтеся прати матеріал на температурі вище 60 градусів. Він стане м'ятим, та й зменшиться на кілька сантиметрів.
Корисна порада
Перший час, поки тканина буде жорсткою, використовуйте порошок для прання вовняних речей. У його склад входять спеціальні компоненти, які сприяють пом'якшенню матеріалу.