Як конвертувати в формат txt.

З необхідністю перетворити документ формату PDF або DOC в формат «тільки текст» стикаються багато користувачів. Зробити це можна кількома способами залежно від типу документа та можливостей наявного ПЗ.
Інструкція
1
Якщо необхідно перетворити файл формату DOC, DOCX, SXW або ODT, відкрийте його в текстовому редакторі, здатному працювати з файлами такого формату (OpenOffice.org Writer, Microsoft Office Word, WordPad, Abiword), а потім виберіть в меню «Файл» пункт «Зберегти як». У формі для збереження виберіть формат TXT, а потім - найбільш зручну для вас кодування результуючого TXT-файлу. Переконайтеся, що файлу автоматично присвоїлось розширення TXT, якщо це не так, надайте його самостійно. Збережіть файл в бажану папку.
2
Для збереження в формат TXT вмісту веб-сторінки поступите аналогічно, але кодування вибрати при цьому ви не зможете. Вона буде такою ж, як кодування вихідної веб-сторінки.
3
В операційній системі Linux або Windows для перетворення документа з формату PDF в формат TXT встановіть пакет Xpdf, після чого виконайте наступну команду: pdftotext імяфайла.pdf імяфайла.txt
4
Якщо документ відкритий в програмі, що допускає виділення тексту і перенесення його в буфер, запустіть будь-який текстовий редактор, що підтримує збереження в формат TXT (в Linux - KWrite, Geany, в Windows - Блокнот). Виділіть мишею весь текст або його фрагмент (для виділення всього тексту можна скористатися поєднанням клавіш Ctrl + A), помістіть фрагмент в буфер поєднанням клавіш Ctrl + C, потім перейдіть в текстовий редактор і вставте фрагмент тексту в нього, натиснувши Ctrl + V. Після цього збережіть текст. Збережеться він, незалежно від вихідної кодування документа, в тому кодуванні, в якій працює текстовий редактор. В редакторі KWrite можна вибрати перед збереженням інше кодування.
5
Якщо файл вийшов не в тому кодуванні, в якій вимагається, відкрийте його за допомогою будь-якого браузера, виберіть в його меню ту кодування, в якому збережений текст, знову виділіть його і перенесіть в текстовий редактор. Якщо ж ви користуєтеся Linux, відразу відкрийте файл в редакторі KWrite, виберіть в меню кодування, в якому він збережений, після чого перезберегти в необхідної вам кодуванні.