Як в'язати рукавиці спицями.

Зв'язати рукавиці спицями за допомогою цієї інструкції не складно, проте перший раз може зайняти досить багато часу. Зате другі і треті рукавиці ви зв'яжете дуже швидко і легко!
Вам знадобиться
  • Для того, щоб зв'язати дитячі рукавиці:
  • - близько 100 гр (200 м/50 гр) пряжі
  • - 5 спиць № 3 довжиною близько 15 см
Інструкція
1
Наберіть 44 петлі, розподіліть їх на 4 спиці і замкніть в кільце. Зв'яжіть гумкою (поперемінно 1 лицьова, 1 виворітна) манжету бажаної довжини.
2
Далі провязать на всіх спицях 2 ряди лицьовими петлями. Перші 22 петлі - внутрішня сторона рукавиці, останні 22 петлі - зовнішню. для клина великого пальця відзначте 2-ю і 4-ю петлі внутрішньої сторони. в 3 ряду після 1й і перед 2й зазначеними петлями додати по одній петлі. В'язати 2 ряди без прібивок. Далі додати 2 петлі, як описано вище. Повторювати прибавки через кожні 2 ряди до тих пір, поки доданих петель не почне 16.
3
16 петель для великого пальця залишити на англійській шпильці. Над залишеними петлями набрати 7 петель і в'язати 1 ряд лицьовими. Щоб вийшов клин великого пальця, потрібно поступово збавити 7 набраних петель. Для цього кожну 1 петлю перемички провязивать з нахилом вліво, останню - разом лицьовій. На спицях повинно залишитися 44 петлі. Далі в'язати прямо на 4 спицях приблизно 4 см.
4
Для формування верхньої частини рукавиці збавити петлі: провязать лицьовій 1 петлю внутрішньої частини, 2 і 3 петлі провязать разом лицьовій. На зовнішній стороні рукавиці убавкі убавкі виконати аналогічно. По 2 перший і 2 останні петлі внутрішньої і зовнішньої сторін утворюють доріжки, а розташовані між доріжками 16 петель повинні бути збавляючи. На кожній стороні половину цих петель збавляти в кожному 2 ряду. На спицях залишиться 8 петель, які потрібно стягнути.
5
Тепер потрібно зв'язати великий палець. На спицю перевести 16 петель клина і із протягання набрати 6 петель = 22 петлі. Петлі поділити на 3 спиці і провязать ряд лицьовими. Потім виконати клин, як над перемичкою, так, щоб залишилося 16 петель. В'язати прямо, приблизно 3 см. Після цього почати збавляти петлі. В кінці кожної спиці останні 2 петлі провязать разом лицьовій. Решта петлі стягти.
Зверніть увагу
Школа в'язання: як пов'язати рукавиці на 11-13 років. 1. В роботі використовувати набір з п'яти панчішних спиць. На дві спиці набрати 36 петель. 2. Розподілити петлі на чотири спиці, по 9 п. На кожну, і в'язати п'ятої спицею гумкою 1? 1 по колу. 3. Виконати 7 см гумкою 1? 1, в'язати 6 см лицьовими. Далі для пальця перші 6 п. З першої спиці зняти на шпильку.
Корисна порада
При круговому в'язанні все лицьові петлі-завжди в'яжемо за верхні дольки. На одну пару рукавиць витрачається від 40 до 100 г вовни. В'язати починаємо з манжети, рівної окружності кисті. В'яжемо її зазвичай гумкою 1х1 або 2х2. Спиці для зручності нумеруем, рахунок ведемо за годинниковою стрілкою (рис.1). На 1-й та 2-й спицях в'яжемо верхню частину рукавиці, а на 3-й і 4-й - нижню (долоню).