Як пришити кант.

Кантом прийнято називати щільний край тасьми, яка вшивається в край виробу або безпосередньо в шов. Застосовується така тасьма для виготовлення одягу, взуття, різних текстильних предметів. Вона не тільки виконує декоративну функцію, але і служить для зміцнення швів і обробки країв виробів. Існує кілька способів пришивання канта в залежності від його застосування.
Вам знадобиться
  • - Нитки;
  • - ножиці;
  • - швейна машинка;
  • - готова тасьма для окантовки/шнур;
  • - коса смужка або тасьма.
Інструкція
1
Виготовте кант самостійно. Тасьму або косу смужку зігніть уздовж навпіл. Вставте всередину шнур і притисніть його до згину тканини. Відстрочити згин вздовж шнура, використовуючи односторонню лапку для потайного вшивання блискавок. Можна зробити і плоский кант. У цьому випадку шнур вам не буде потрібно.
2
Якщо ви хочете виконати випущений кант, то навертає його обличчям до обличчя на припуск так, щоб щільний край тасьми або канта знаходився на деталі виробу поруч з наметочним швом. На кутах надріжте тасьму до її ущільнення. Пристрочите кант якомога ближче до місця ущільнення за допомогою тієї ж лапки. Потім прострочіть деталі крою, з'єднавши їх шпильками лицем до лиця.
3
Якщо ви хочете випустити кант на комірі або горловому вирізі, то обріжте припуски цих швів близько до рядку. Виверніть комір, а його обтачних шов загорніть навиворіт. Замітає краю так, щоб кант був красиво випущений. Обробіть край праскою. Далі отстрочите швом в край.
4
Якщо перед вами лежить завдання обробити зрізи кантом, то важливо врахувати, що при саморобному виготовленні канта відкриті зрізи косою бейки повинні бути оброблені обметочний швом. Обточування за допомогою канта - досить швидкий і нескладний спосіб обробки зрізів горловин, пройм рукавів і бортів виробів.
5
Наколіть окантовочні тасьму обличчям до обличчя на зрізи. При цьому ущільнений край повинен знаходитися поряд з наметочним швом. Прітачать кант близько до місця його ущільнення. Будьте уважні і акуратно зріжте припуск шва.
6
замітає на виворітну сторону кант. Ущільнений край повинен виступати за край деталі. Сам крайній зріз вироби отстрочите з лицьового боку швом в край поруч зі швом, яким був Пристрочите кант. У деяких випадках тасьму годі й отстрачівать. Для цього пропрасуйте складену навпіл косу бейку і приметайте її на крайній зріз таким чином, щоб згин тасьми виступав на потрібну ширину.
Корисна порада
Коса смужка або тасьма повинна бути в 2 рази ширше, ніж шнур.