Як черенковать хризантему.

Досить часто хризантеми купують в горщиках для висадки в квітник на літо, а навесні - все спочатку. При бажанні вподобаний сорт можна зберегти для подальшого розмноження. Розмножують хризантеми, в основному, вегетативним способом - живцюванням, поділом кущів, відділенням кореневої порослі від маточного куща.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - секатор;
  • - великий ящик;
  • - грунтова суміш;
  • - лійка;
  • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
В період цвітіння хризантеми відберіть маткові рослини. Зверніть увагу на загальний стан рослини, небажані навіть невеликі ознаки інфекції.
2
Відібрані рослини викопайте після закінчення цвітіння, обріжте і пересадите в великі ящики або горщики. Суміш для квіткових ящиків приготуйте з 2 ч. Компосту, 2 ч. Торфу, 1 ч. Добре перепрілого гною і 1 ч. Піску. Можна купити в магазині вже готову суміш.
3
Ящики з квітами перенесіть в прохолодне світле приміщення, з температурою 4 ... 6 оС. Поливайте один раз в тиждень до початку лютого.
4
Потім ящики перенесіть в більш світле і тепле приміщення з температурою повітря +12 ... +15 оС, рясно поливайте і підгодовуйте азотним добривом. Незабаром виростуть нові пагони і в кінці лютого приступайте до живцювання.
5
В якості грунту для живців можна використовувати суміш торфу і піску. Вона повинна бути легкою, добре дренованим, що не ущільнюватися при поливі. Обробіть грунт слабким розчином марганцівки для боротьби з інфекціями.
6
Щоб підготувати самі живці, наріжте їх дуже гострим ножем, щоб не травмувати провідні тканини. Зріз робіть під самим листовим вузлом, нижній лист з держака видаліть. При ранньому розмноженні черешки роблять довжиною 7-8 см, при пізньому - 5-6 см.
7
Отримані живці висаджуйте на глибину до 1,5 см. Після посадки їх добре полийте. Заповнені ємності прикрийте поліетиленовою плівкою в якості міні-парника.
8
Укоренение живців триває 10-18 днів, залежно від терміну посадки. Коли живці приживуться, їх розсаджують в ящики або горщики для дорощування.
9
Проведіть прищипку при досягненні рослинами висоти 15 см. Навіть якщо рослина не високе, обов'язково проведіть прищіпку - це сприяє формуванню компактного куща.
Зверніть увагу
Садити або пересаджувати рослини краще навесні. Не страшно, якщо у живців хризантем опустилися листя після посадки, вони швидко «оговтуються». Якщо вода при поливі потрапила на листя, то спочатку дайте рослині провітритися, а потім накривайте плівкою.
Корисна порада
Необхідно щоденне провітрювання міні-парника і регулярний полив висаджених живців.