Як зняти аматорське відео. Як зняти любительську передачу.

Зняти відео нескладно. Набагато складніше зняти це відео так, щоб його було цікаво дивитися. Втім, якщо постаратися і підключити до процесу творчу уяву, можна отримати результат, який не соромно буде показати друзям.
Вам знадобиться
  • - відеокамера;
  • - накамерне світло;
  • - штатив;
  • - програма для відеомонтажу;
  • - аудіоредактор.
Інструкція
1
Визначтеся, з якою метою ви знімаєте відео. і що ви хочете розповісти глядачам. Виходячи з цілей, вирішите, якої довжини буде ваша робота: годинний фільм або динамічний п'ятихвилинний ролик.
2
Напишіть сценарій майбутнього відео. Можете знехтувати стилістичними прикрасами тексту, все, що вам потрібно, це вказати для кожної сцени, що знімається місце, час і дія, яка відбувається в кадрі. Визначте, як ви збираєтеся будувати кадр в кожній конкретній сцені. Вкажіть у своєму сценарії, що знімається загальним планом, що - середнім, а що великим. Загальний план використовується для того, щоб показати глядачеві, де відбувається дія. Середні плани інформують про дію, а крупний план акцентує увагу на деталях. Вкажіть в сценарії, який, одночасно, буде вашим монтажним планом, зразкову тривалість кожної сцени. Врахуйте, що нерухоме зображення, яке залишається на екрані більше двох секунд, стомлює глядача.
3
Прочитайте інструкцію до камери і заздалегідь виставите всі налаштування, які не доведеться міняти в процесі зйомки. На жаль, камери аматорської категорії призначені, в першу чергу, для зйомки на автоматичних настройках, тому настроювання таких параметрів, як баланс білого, зазвичай, вимагає деякого часу. Запам'ятайте, через яке меню включається ця настройка. Набагато простіше налаштувати баланс білого на камері безпосередньо перед зйомкою, ніж робити корекцію в програмі для монтажу.
4
Роздрукуйте сценарій і візьміть його на зйомки. Відзняті епізоди викреслюйте або позначайте. Це заощадить ваш час і дасть можливість не думати про те, чи всі ви зняли, що збиралися.
5
Зніміть кілька дублів кожної сцени. При монтажі ви зможете вибрати найбільш вдалий варіант.
6
Відзнятий матеріал скопіюйте на жорсткий диск свого комп'ютера. При захопленні відео вказуйте імена файлів в латинській розкладці. Деякі монтажні програми не сприймають кириличних імен файлів. Назвіть файли так, щоб можна було зрозуміти по імені файлу, який епізод відео він містить. Це значно полегшить процес монтажу.
7
Запишіть дикторський текст, якщо він передбачається у вашому відео. Прослухайте результат, переконайтеся, що у записі немає сторонніх шумів. При необхідності приберіть шуми за допомогою аудіоредактора. Підберіть відповідне звуковий супровід до свого відео.
8
Завантажте відзнятий матеріал в програму для відеомонтажу. Цілком підійде навіть та програма, яка поставляється разом з камерою. Якщо відеоредактор дає таку можливість, розставте маркера, що відзначають початок окремих сцен у відповідності зі сценарієм.
9
Відберіть найкращі варіанти сцен і розставте їх по маркерами. Якщо потрібно, додайте переходи та ефекти. Довантажити звук і перевірте, наскільки він відповідає ритму відеоряду.
10
Збережіть файл проекту та файл з фінальним відео. Збереження проекту дозволить вам згодом відредагувати відео, якщо це буде потрібно.
Корисна порада
Прихопіть із собою на зйомку аркуш білого паперу. По ньому ви зможете виставити баланс белого.Хорошо мати з собою приладдя для очищення об'єктива. На нього може потрапити пил або бризки, і всі зняті після цього кадри будуть іспорчени.Еслі ви знімаєте на камеру, друкарську на касети MiniDV, прихопіть з собою чистячу касету. При деяких поєднаннях температури і вологості пишучі головки камери забруднюються особливо бистро.Іспользуйте при зйомках штатив. Знімайте при природному денному освітленні а, якщо це неможливо за сюжетом, використовуйте додатковий накамерне світло. Відео, зняте при недостатньому освітленні, вийде галасливим і, навіть якщо ви будете використовувати при монтажі фільтри, що пригнічують шум, якість відео помітно впаде.