Як пов'язати чотки.

Четки - це традиційний молитовний предмет, що використовується в багатьох релігіях світу. Він застосовується для підрахунку прочитаних і залишилися молитов. Виготовити чотки - справа відповідальна, але спробувати зробити цю цікаву річ своїми руками може будь-яка людина.
Вам знадобиться
  • - капронову шнур;
Інструкція
1
Визначтеся, на скільки вузликів ви хочете зробити чотки. Сучасні православні чотки мають 100 вузликів, які розділені на групи по 10 або по 25 (тобто на чверті) за допомогою спеціальних, особливо великих вузлів. Зазвичай той, хто молиться, дійшовши до такого розділового вузла, читає Богородичну молитву або «Отче наш».
2
Підберіть матеріал. В якості шнура для плетіння чоток можна використовувати бавовняну або вовняну пряжу, але з нею працювати не дуже просто. Можна також взяти капронову шнур або навіть кілька вузьких атласних стрічок.
3
Починайте зав'язувати вузли. Якщо ви подивитеся на чотки, які продаються в монастирях, православних іконних лавках або в храмах, то побачите, що там плетіння дуже складне, якому потрібно довго вчитися. Але якщо ви робите чотки для себе, то зовсім необов'язково в'язати складні вузли. Молитися можна і за допомогою самих звичайних вузликів.
4
Вузлики православних чоток починайте зав'язувати з крайнього, з правого лівого вузла. Поступово просуваючись вправо, кожен десятий вузлик робіть крупнішим - це будуть, так звані, «десятки». Кожен 25 вузлик зробіть потрійним - особливо великим, щоб відокремити «чверті» на вервиці.
5
Закінчивши плетення, замкніть коло великим вузлом, таким, щоб обидва хвостика звисали вниз після останнього у вузлика.
6
На що залишилися звисаючих хвостиках зробіть ще 3 вузла і прив'яжіть до четкам звичайний православний хрестик, куплений заздалегідь в будь-якому храмі. Ваші чотки готові.
Корисна порада
Четки - це культовий предмет і поводитися з ним потрібно дбайливо. Якщо ви хочете почати молитися по ним, слід взяти благословення у священика. Вважається, що саме зроблені своїми руками домашні чотки найкраще використовувати під час молитви - адже ви сам плели їх з благословенням, думали в цей час про піднесене, просили у Бога виконання своїх прохань. Але й куплені в храмі чотки цілком можна застосовувати під час звернення до Господа. Також можна замовити більш витончено зроблені чотки в монастирях.